Участь у державних закупівлях що потрібно знати підприємцям
реклама

Участь у державних закупівлях: що потрібно знати підприємцям? 

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Державні контракти — це надійне джерело стабільного доходу для бізнесу. Загальна сума підписаних договорів через систему Prozorro у 2023 році склала 1,25 трлн грн — і з часом обсяг торгів тільки збільшується.

Проте участь у тендерах — це доволі складний процес, що має свої нюанси. Компаніям, які ще не брали участі у закупівлях або робили це давно, варто заздалегідь ознайомитися з усіма нюансами цього процесу. Надійним помічником у цьому стане майданчик Zakupivli.Pro — офіційний учасник системи публічних закупівель.

Типові помилки учасників публічних закупівель: на що звернути увагу 

Участь у публічних закупівлях вимагає уважного ставлення до деталей. Щоб уникнути дискваліфікації, учасникам слід враховувати типові помилки, на які вказують державні замовники. Серед них:

  • невідповідність банківської гарантії вимогам тендеру — часто постачальники посилаються на застарілу редакцію тендерної документації, використовують банківські, а не робочі дні для строку сплати коштів, або не підписують гарантію за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
  • недоліки у підтвердженні кваліфікації — наприклад, надання договорів, що не відповідають умовам закупівлі, відсутність необхідних додатків або актів, а також ненадання документів, що підтверджують право на використання обладнання чи технічної бази;
  • помилки в оформленні документів про повноваження — зокрема відсутність довідок про посадових осіб, які підписують тендерну пропозицію, непідтвердження їхніх повноважень або підписання документів особами, які не мають на це права;
  • порушення технічних вимог — важливо не ігнорувати деталі технічних характеристик та вказувати всю необхідну інформацію, а також не надавати документи з відхиленням від вимог замовника або застарілі ліцензії чи дозволи. 

Врахуйте й коректність завантаження документів. Нерідкі випадки, коли постачальники додають не всі сторінки договору, використовують формати, непридатні для читання, або іншомовні файли без перекладу українською. 

Дотримання цих рекомендацій значно підвищує шанси на успіх у публічних закупівлях. А щоби подати пропозицію та отримати замовлення від держави, передусім підприємцю потрібно зареєструватися на майданчику Zakupivli.Pro, а також отримати кваліфікований електронний підпис. 

Як взяти участь в аукціоні: короткий алгоритм дій

Після успішного створення кабінету ви можете перейти до пошуку тендерів. Для цього скористайтеся фільтрами, які дозволяють відсортувати пропозиції за кодами ДК 021:2015. Відповідний код можна знайти заздалегідь або безпосередньо у вікні пошуку на майданчику — достатньо ввести ключове слово, наприклад, “картопля” або “овочі”, щоб визначити, до якого коду відноситься цей товар.

Наступний крок — вивчення умов тендеру. Приділіть особливу увагу документації: формам надання документів, відсутності дискримінаційних вимог, потребі у наданні додаткових довідок. 

Якщо ви впевнені, що відповідаєте вимогам замовника, переходьте до створення та подачі тендерної пропозиції. Її слід завантажити на майданчик в електронному вигляді до закінчення встановленого строку.

У разі виникнення проблем або появи додаткових питань ви завжди можете звернутися за допомогою до фахівців Zakupivli.Pro. Контакти спеціалістів можна знайти на офіційному сайті майданчика.

 

 

 

 

Реклама

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ