Результат пошуку зображень за запитом "насалик"

Про це сьогодні, 26 квітня, на засіданні уряду заявив глава Міненерговугілля Ігор Насалик. Про це пишуть Версії з посиланням на Економічна правда.

За його словами, Україні, попри зупинку п’яти теплових електростанцій вдалося наростити обсяги виробництва електроенергії.

“У 2017 році відбулося зростання майже на 4 з гаком мільярди кВт/г. 75% електроенергії у нас споживає промисловість. Різницю ми покриваємо виключно за рахунок атомної промисловості (плюс 4 млрд кВт/г) і 2 мільярди кВт/г – гідроелектростанцій”, – сказав міністр.

“При цьому виробництво електроенергії тепловими електростанціями зменшилося практично на 1 млрд кВт/г. Саме така схема розподілу дала сьогодні можливість зупинити п’ять ТЕС, які працюють на антрацитовій групі вугілля. Сьогодні працюють тільки два блоки Луганської ТЕС”, – додав Насалик.

Міністр впевнений, що енергетична система України готова реагувати на будь-які виклики.

“Об’єднана енергетична система України зразка квітня 2017 року і зразка 2016 року – це абсолютно різні енергосистеми. На сьогоднішній день об’єднана енергетична система України має абсолютно інші функціональні технічні можливості і готова реагувати на будь-які стресові ситуації, які відбуваються в державі не з її волі, зокрема по блокаді Донбасу”, – сказав Насалик.

Міністр додав, що цього року розпочнеться будівництво 4-го енергоблоку Дніпровської АЕС, а два блоки Зміївської ТЕС будуть повністю переорієнтовані на газову групу вугілля. За результатами цього року у міністерстві навіть планують профіцит вугілля газової групи.