За межами України перебуває понад два мільйони наших земляків. Частина з них студенти, які їдуть на літні заробітки, а залишаються за кордоном назавжди. Лише торік 10 тисяч українських студентів поїхали працювати на літо в Америку. Близько тисячі залишилось там назавжди в пошуках кращого життя.

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

«Я зрозуміла, що за кордоном за коротший час можна заробити більше, ніж в Україні», – говорить студентка Оля, яка була на заробітках у Канаді. – Планую після закінчення вишу знову поїхати в цю країну».

Здебільшого за кордоном студенти займаються збором городини та фруктів. Зарплатня чорноробів за кордоном починається від десяти доларів за годину, у Львові ж за такі гроші працюють цілий день. Коштів вистачає на проживання, харчування та навіть накопичення.

«Люди незадоволені життям, не вірять у перспективу покращення для нашої країни. Є розчарованість у житті, соціальний песимізм, – додає Ірина Лапшина, доцент кафедри міжнародних економічних відносин. – Відтак люди їдуть закордон – там уже до 2,5 млн мігрантів. І ця цифра не меншатиме найближчим часом».