З 2009 року зростає тенденція до виїзду української молоді за кордон. Так, згідно статистичних даних польської освітньої організації “Перспективи”, кількість українських студентів, які вибрали навчання в Польщі, зросла до 6300, що майже у два рази більше ніж у попередні роки.

У 2011/2012 році найбільше українських студентів навчалися в польській столиці – Варшаві (в 7 університетах понад 1,2 тис. студентів), а абсолютним лідером серед вишів виявилася Вища школа інформатики та менеджменту в місті Жешув, що знаходиться неподалік від кордону з Україною (понад 900 студентів).

Минулого навчального року в Польщі навчалися 24,3 тис. іноземних студентів зі 141 країни, що на 4 тис. осіб більше, ніж попереднього. Окрім українців, у польських вишах було найбільше студентів із Білорусі (майже 3 тис.), Норвегії (близько 1,5 тис.), Іспанії (1,2 тис.) і США (майже 1 тис.).

Майже третина іноземних студентів вивчають у Польщі економіку, понад чверть – медицину, 11% – обрали технологічні спеціальності і 8% – соціальні науки.

Найпопулярнішими університетами серед іноземців виявилися Ягелонський у Кракові, Медичний у Познані, Варшавський і Медичний у Любліні.