Всесвітньо відомий французький модний дім Chanel обрав українську різдвяну композицію “Щедрик” для створення святкової рекламної кампанії, головною героїнею якої стала відома італійська супермодель Вітторія Черетті.
Легендарна українська різдвяна мелодія “Щедрик”, створена композитором Миколою Леонтовичем у 1919 році, стала музичним супроводом нової святкової рекламної кампанії всесвітньо відомого модного дому Chanel, про що офіційно повідомила пресслужба бренду.
У новому рекламному ролику, знятому в атмосфері зимової казки, італійська супермодель Вітторія Черетті перебуває в затишному будиночку серед засніжених гір, де під мелодію українського “Щедрика” її мрії про ідеальну зимову казку втілюються в реальність через магічне падіння снігу та створення чарівної святкової атмосфери навколо.
Використання “Щедрика” у рекламній кампанії Chanel стало черговим підтвердженням світового визнання української композиції, яка вже протягом багатьох десятиліть є невід’ємною частиною різдвяних святкувань у багатьох країнах світу, особливо в англомовному середовищі, де вона відома під назвою “Carol of the Bells” та регулярно використовується у кінематографі, рекламних кампаніях та концертних виступах.
Читайте також: Головна різдвяна пісня: як українська колядка “Щедрик” завоювала світ
Серед світових різдвяних композицій особливе місце посідає український “Щедрик”, створений Миколою Леонтовичем, який за століття свого існування перетворився на невід’ємну частину святкової культури багатьох країн світу та породив численні кавер-версії, ставши справжньою різдвяною класикою, особливо у Сполучених Штатах.
Історія створення цієї легендарної мелодії тривала майже все життя композитора, який, черпаючи натхнення з українських народних пісень Поділля, створив п’ять різних редакцій твору: першу в 1901-1902 роках, другу в 1906-1908 роках, третю в 1914 році, четверту в 1916 році та п’яту в 1919 році, при цьому саме четверта версія, яку сам автор вважав найбільш вдалою, була представлена публіці.
Світова слава прийшла до “Щедрика” завдяки гастролям “Української республіканської капели” під керівництвом Олександра Кошиця, яка протягом трирічного турне відвідала десять європейських країн та 115 міст у 36 штатах Північної Америки, де композиція незмінно виконувалася як фінальний акорд концертів.
Після першого виконання “Щедрика” в Карнегі-Холі 5 жовтня 1921 року, американський музикант українського походження Петро Вільговський, вражений мелодією, створив англомовну версію пісні, яка згодом стала відома як “Carol of the Bells”, при цьому замінивши оригінальний текст про ластівку та весняне пробудження природи на різдвяну історію про дзвіночки.
В сучасній культурі “Щедрик” здобув надзвичайну популярність завдяки використанню в голлівудських фільмах “Сам удома”, “Міцний горішок-2” та “Гаррі Поттер”, а також численним каверам, серед яких версії від гурту Pentatonix та української співачки Тіни Кароль, що свідчить про невмирущу привабливість цієї мелодії для нових поколінь виконавців та слухачів.
Трагічна загибель композитора, який був вбитий у своїй батьківській хаті в селі Марківка 23 січня 1921 року, додала драматичного відтінку до історії “Щедрика”, проте його творіння продовжує жити, ставши символом української культури у світі та однією з найпопулярніших різдвяних мелодій у багатьох країнах.