– Після молебню було зачитано текст Томосу про автокефалію Православної Церкви України, патріарх Варфоломій підписав його і виступив із промовою, в якій, зокрема, зазначив: «Побожний Український нарід чекав цього благословенного дня цілих сім століть. І ось, для нього також прийшла пора, так само, як і для багатьох інших Православних народів, щоб насолоджуватися священним даром визволення та незалежності, стаючи вільним від будь-якого зовнішнього тиску і втручання, які досить часто були не на користь власної ідентичності».
– «Ваша Всесвятосте, ми з трепетом і піднесенням чекаємо разом завтрашнього дня, коли Вами буде вручений підписаний сьогодні Патріарший та Синодальний Томос. І це велике історичне діяння та наше єднання будуть скріплені співслужінням святої божественної літургії. Всім відомо, що у давній Церкві події Різдва Христового та Богоявлення святкувалися разом в один день 6 січня. І мабуть символічним є те, що така велична подія як Всеправославне проголошення автокефалії для нашої Церкви, долаючи відмінність у календарях, завтра з’єднає радість цих двох величних і спасительних свят», – сказав митрополит Київський та Всієї України Єпіфаній.
– «Велика подяка Його Всесвятосте Вселенському Патріарху Варфоломію за Вашу віру, за Вашу любов до України, за Вашу молитву за Україну і український народ. За Вашу мужність, яку Ви демонструєте все життя і особливо починаючи з Великого Понеділка, першого дня після Великодня 2018 року, коли стало відомо, що ми розпочали публічний процес надання автокефалії Православній Церкві України», – сказав президент України Петро Порошенко