Однак, керівництво зазначає, що виплати надбавок у вигляді “гірських” (+25%) у працівників не відбиратимуть. Вони, начебто, увійдуть в оклад і вже до нього нараховуватимуть збільшення заробітної плати.
Про це стало відомо на зборах працівників в Долині 14 лютого 2018 року.
“Я хотів би пояснити позицію ПАТ “Укрнафта” з цього приводу. Повернемося в історію – звідки взялися “гірські”? Постанова №648 Кабінету Міністрів України від 1995 року. В ній йдеться про те, що на підприємствах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус “гірських”, тарифні ставки і посадові оклади працівників визначені генеральною, галузевою та регіональними квотами, як мінімальні гарантії з оплати праці, підвищують на 25%. Ключові слова “тарифні ставки” визначені міжгалузевою угодою, як мінімальні гарантії з оплати праці збільшуються на 25%. Є роз’яснення Міністерства соціальної політики, де вказано, що якщо на ваших підприємствах застосовуються тарифні ставки і посадові оклади, підвищені на 25%, проти зазначених у галузевих угодах, тобто і мінімальні гарантії, то додаткове підвищення робити необов’язково», – відзначає керівництво підприємства.
Та додає, що у галузевій угоді – мінімальна гарантії з оплати праці – це прожитковий мінімум, збільшений на 35%. Це є мінімальні гарантії, які ПАТ “Укрнафта” повинно виконувати, на які нараховувати б 25% гірських. На сьогодні прожитковий мінімум складає 1921 грн. Якщо до нього додати 35% – вийде 2590 грн.
«Якби у працівників мінімальна тарифна ставка працівника І-ї категорії була 2590 грн, – то ми повинні були б на 25% збільшити. Сьогодні тарифна ставка працівника І-ї категорії – 4245 гривень. Тобто, він на 64% перевищує ті мінімальні гарантії, прописані в міжгалузевій угоді. Це те, що стосується законних підстав, що ми не зобов’язані його робити», – пояснюють управлінці.
Однак, запевняють, що ніхто не забиратиме статус гірського населеного пункту.
«Ніхто гірські не забирає. Тепер гірські увійдуть в оклад і потім на ці 125% планується збільшення окладів на не менше, ніж 10%. Це планували зробити з 1 квітня 2019 року. Процес підняття зарплати в такому вигляді був несприйнятий профспілками. Тому перейшли в стадію переговорів», – констатує керівництво.
Працівники ж помітили, що підприємство підвищує зарплату в своїх підрозділах на Сході України на 35%, тоді, як на Заході «не менше, ніж на 10%.
«Це в зв’язку з тим, що вони виконують ті самі процедури і процеси як і ви», – виправдовується керівництво.
Детальніше на відео Авто Майдан.