рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Унікальне бондарство на Прикарпатті: як українсько-французький тандем створює бочки світового рівня (фото)

реклама

На Івано-Франківщині вже понад 20 років діє незвичайне підприємство, де виготовляють бочки за особливою французькою технологією. Ці вироби користуються попитом у виробників елітного алкоголю по всьому світу. 

У невеликому містечку Богородчани на Прикарпатті функціонує підприємство, яке понад два десятиліття виробляє високоякісні дерев’яні бочки. Ця продукція, створена за унікальною французькою технологією, експортується у численні країни та використовується для зберігання престижних алкогольних напоїв – від коньяку до текіли.

Засновники підприємства – українець Ярема Поворозник та француз Паскаль Ріндер – розпочали свою співпрацю у 2004 році. За цей час вони налагодили повний цикл виробництва, починаючи від відбору деревини і закінчуючи готовим продуктом.

Українець і француз займаються бондарством на Франківщині

“Ми починаємо з того, що заготовляємо круглий ліс, який вибираємо у регіонах. Хороші смаки дає Волинь, Рівненщина, Закарпаття (Мукачево). У нашій області — Коломийський лісгосп. Якщо взяти від початку циклу, то одну бочку виготовляють два роки. Навіть більше — два роки три місяці”, — розповідає Ярема Поворозник.

Процес виготовлення бочок вимагає особливої майстерності та уваги до деталей. Важливу роль відіграє правильне випалювання, яке надає напоям характерні аромати та смаки.

За день на підприємстві роблять до 20 бочок місткістю від 5 до 400 літрів. 90% товару експортують. Решту купують українські виробники спиртного.

Бочки для алкогольних напоїв

Паскаль Ріндер — родом із французького регіону Ельзас. З його слів, у світі Францію вважають країною № 1 з виробництва бочок. Своїм досвідом підприємець ділиться з українцями майже 30 років — стільки часу він живе тут і вільно спілкується українською.

“Українці — люди розумні й працьовиті”.

Українець і француз займаються бондарством на Франківщині

Він також зазначає:

“У світі більшість бочок використовують для міцних напоїв. Найбільше п’ють віскі. На другому місці — горілка, потім — ром”.

Зі слів Яреми Поворозника, жодних конфліктів за два десятиліття співпраці між українським та французьким виробниками не було. Зараз на підприємстві через нестачу робочих рук працюють п’ять жінок. Втім суто бондарську справу виконують лише чоловіки.

“У нас серед працівників є верстатники, і є ті, які виготовляють суто бочки. Вони називаються бондарі. Щоб вивчити це ремесло, потрібен рік. Аби стати добрим бондарем — два-три роки”, – додає Ярема Поворозник.

Окрім традиційних бочок, підприємство виготовляє альтернативну продукцію – тріску, або “чипси”, які також використовуються для надання смаку алкогольним напоям.

Українець і француз понад 20 років займаються бондарством на Франківщині

Незважаючи на складнощі сучасного ринку, українсько-французький тандем продовжує розвивати своє унікальне виробництво, зберігаючи традиції бондарства та адаптуючи їх до сучасних потреб індустрії виробництва елітних алкогольних напоїв.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ