У замітці йдеться про те, щоби допомогти гуцулам, яких спіткало таке природне лихо:

“Після злив та хмароломів, що навістили Гуцульщину 2-го липня налягло на неї тяжкою зморою нове лихо. Дня 4. і 5. липня впав сніг, що покрив полонини більш як 10 центиметровою верствою.

Температура на Заросляку 1275 м. понад рівнем моря впала на 5 липня на -2 Ц., а на Говерлі (2058 м.) знялася така сніговія, що було вражіння зими в повному ході. Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

Температура мусіла впасти на кілька ступнів нижче зера, бо вода на горі зовсім замерзла. 3 браку паші та наслідком зимна худоба ричить ніччю по стайнях, в день утікає з полонини в нижче положені ліси та і там не находить паші, а догляд за нею дуже утруднений. Корови майже не дають молока, а вівці гинуть, бо не можуть перенести студені та голоду. Ватаги та пастухи в розпуці. Так пропадає цілорічна надія гуцула.

На Підкарпатській Україні скрізь по полонинах побудували величезні стайні, куди заганяють маржину на ніч і підчас негоди; на нашій Гуцульщині до цього ще далеко й за виїмком стаєн на Лисині в Поляниці Чемилівській ніде на наших полонинах нема цих примітивних конечних уладженнь. Треба буде поважно надуматися, як прийти з допомогою бідній Гуцульщині”, – писала газета.

Фото – ФБ, Яремчанщина, 23 квітня 2017 року.