Про це повідомляє Агенція регіонального розвитку Закарпатської області на сторінці в Facebook, пишуть Версії з посиланням на Укрінформ.

“Завдяки нашому проєкту (“Створення культурного маршруту “Шлях гуні” – ред.) буде створений інноваційний продукт – культурний маршрут, який поєднає природні ландшафти полонини Боржава, традиційне полонинське господарювання і виробництво одягу з овечої шерсті народними майстрами”, – йдеться в повідомленні.

Чим особливий маршрут?

Зазначається, що в межах проєкту буде не лише розроблено пішохідний туристичний маршрут в селі Річка, а й проводитиметься навчальний тренінг для виробників традиційного одягу в регіоні. До того ж заплановані активна промоція та популяризування традиційного ремесла в медіа та соціальних мережах і створення сайту культурного маршруту.

Ця робота спрямована на збереження культурної спадщини регіону.

“На прикладі створення культурного маршруту в селі Річка ми відпрацюємо модель створення таких маршрутів та впроваджуватимемо її надалі для ефективного збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини Закарпаття”, – запевнили в Агенції.

Що варто знати про проєкт?

Проєкт “Створення культурного маршруту “Шлях гуні” в селі Річка на Міжгірщині Агенція регіонального розвитку Закарпатської області втілює за підтримки Українського культурного фонду в межах реалізації грантової програми “Культура. Туризм. Регіони”. Вона покликана посилити туристичну привабливість регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів.

Як повідомляється на сторінці “Шлях гуні – культурний маршрут у селі Річка” в Facebook, реалізація проєкту стартувала на початку червня і триватиме 5 місяців – до кінця жовтня цього року. Загальний бюджет – 373 781 гривень (кошти Українського культурного фонду).

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!