Скоро ли закончится карантин, почему носят маски под носом и ...

“Сьогодні (12 серпня — ред.) ми плануємо змінити та доповнити критерії віднесення регіонів до зон та обмежувальні заходи у кожній з таких зон”, — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на початку засідання.

На засіданні міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні “дуже швидко перейшли поріг у тисячу хворих за добу” і наразі їх кількість продовжує зростати. Крім того, він наголосив, що зростає кількість людей, яких шпиталізують до лікарень.

“Раніше ми рівень загрози визначали за 4 показниками: кількість ліжок, випадків, тестувань та динаміка зростання кількості випадків. Ми об’єднали два показники і зараз визначатимемо за трьома показниками: заповненість ліжок, тестування, кількість захворювань на 100 тисяч населення за 14 днів”, — повідомив очільник МОЗ.

Також в Україні рішення про ослаблення рівня небезпеки в зонах карантину зможуть переглядати не раніше, ніж через 14 днів.

“Чому важливо 14 днів? Це максимальний інкубаційний період і період часу, коли ми можемо досить чітко визначити, що ситуація на території району або міста повністю стабілізована й можна пом’якшити цей рівень”, — пояснив Степанов.

За його словами, кількість тестувань має бути не менше, ніж 24 на 100 тисяч впродовж 7 днів, а показник захворюваності за 14 днів не повинен перевищувати базовий рівень захворюваності — 40 випадків на 100 тисяч за 14 днів.

Степанов також зазначив, що умови для введення регіонів в помаранчеву або червону зони залежать від завантаженості ліжок в медичних установах. Так, якщо в регіоні п’ять днів поспіль завантаженість ліжок становить понад 50%, вся область буде віднесена до помаранчевої зони. При цьому він додав, що в разі, якщо завантаженість ліжок становить понад 75%, то область потрапить в червону зону.

Зранку Максим Степанов анонсував зміни щодо поділу регіонів на карантинні зони. Він також наголосив, що повна інформація найближчим часом з’явиться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!