Уряд створив Фонд розвитку інновацій — Softline Defence

Розпорядження, яким уряд зобов’язав Національне агентство з питань запобігання корупції поновити доступ до е-декларацій посадовців, опубліковане на Урядовому порталі ввечері у четвер, 29 жовтня.

Цим документом низці органів влади наказано діяти всупереч рішенню Конституційного суду.

Зокрема, Національному агентству з питань запобігання корупції доручено «забезпечити відкритий цілодобовий доступ на своєму офіційному веб-сайті до публічної частини Єдиного державного реєстру (електронних) декларацій». При цьому НАЗК має забезпечити можливість перегляду, копіювання та роздруковування інформації. Як відомо, одним з ключових пунктів скандального рішення КС було закриття публічного доступу до реєстру декларацій, пишуть Версії з посиланням на ГК.

Також Камбін доручив НАЗК «забезпечити проведення спеціальних перевірок», обов’язкових при призначенні посадовців.

При цьому державні органи, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити безпосередній автоматизований доступ Національного агентства з питань запобігання корупції до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, держателем (адміністратором) яких вони є.

Вони також мають надати НАЗК можливість користуватися у тому числі урядовими засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами, надавати інформації, у тому числі з обмеженим доступом, за письмовими запитами Національного агентства з питань запобігання корупції.

Раніше Конституційний Суд України оприлюднив рішення, яким визнав неконституційними низку положень закону України «Про запобігання корупції» та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Тобто електронне декларування в Україні з 28 жовтня фактично ліквідоване.

Ввечері 28 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій про доходи на виконання ухвали КС.

Президент Володимир Зеленський під час термінового засідання Ради національної безпеки і оборони запевнив, що система електронного декларування в Україні продовжить працювати. Він заявив, що найближчим часом до Верховної ради внесуть відповідні законопроекти. З огляду на відповідне рішення РНБО Кабмін зобов’язав НАЗК поновити доступ до реєстру декларацій.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!