У Державній пенітенціарній службі України позитивно сприймають можливість надання дозволу ув’язненим користуватися Інтернетом, що передбачено зареєстрованим у Верховній Раді законопроектом.

Про це повідомив начальник Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи із засудженими ДПтС Олег Янчук під час прямої телефонної лінії у Кабміні, пише “Укрінформ“.

“Надання засудженим доступу до мережі було б позитивним кроком у контексті дотримання прав людини”, – сказав Янчук, коментуючи відповідний законопроект, внесений на розгляд парламенту.

Посадовець наголосив, що йдеться про вихід в’язнів в Інтернет в обмеженій формі, тобто дозвіл міг би стосуватися лише певних веб-сторінок, зокрема тих, які надають можливість дистанційного навчання чи сприяють ресоціалізації.

За його словами, таке нововведення передбачене новими правилами внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, які наразі перебувають на розгляді у Мін’юсті.

“Ми внесли до нових правил доповнення щодо дозволу засудженим у рамках навчального процесу у спеціально обладнаних приміщеннях під контролем адміністрації мати обмежений доступ до Інтернету“, – заявив Янчук.

Водночас він уточнив, що у разі запровадження нововведення, ним скористалися би не у кожній установі через брак технічних можливостей.

Як повідомлялося, 25 липня 2013 року у Верховній Раді України зареєстрували законопроект “Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу” щодо надання засудженим особам права користуватися Інтернетом.