Не виключено, що може бути, навіть, зниження цін на бензин

В березні ціни на бензин підвищуватись не будуть – експерт

На сьогодні навряд чи можна говорити про зростання ціни на бензин, оскільки ситуація на світовому ринку стабілізувалась. Таку думку в коментарі УНН висловив експерт ринку нафтопродуктів, директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн.

“Ціни пішли вниз достатньо суттєво. Якщо у лютому на піку ми фіксували нафту по 118 доларів за барель, то на сьогодні ціна знизилась до 112 і це дає стверджувати, що як мінімум в березні, буде стабілізація цін, а як максимум, якщо така сприятлива ціна протримається ще якийсь час, то може бути, навіть, зниження”, – сказав співрозмовник агентства.

Однак, як зазначив С.Куюн, зниження триватиме кілька днів і, як показує практика, в будь-який момент може змінитись ростом.

“Тому необхідне спостереження. Поки ми розуміємо, що ціни в роздрібні рости не будуть. Що стосується подальшого розвитку, на більш далеку перспективу – кінець березня, потрібно трішки почекати”, – додав він.

Єдине, чого можна очікувати на сьогодні, на думку експерта, – запізнену реакцію з боку деяких великих мереж, які торгують в нижньому ціновому діапазоні, на січневі події, пов’язані з ростом цін у світі.

“Думаю, що на найближчі декілька тижнів ціни на бензин А95 будуть в діапазоні 11-11.50 гривень за літр”, – сказав С.Куюн.

Нагадаємо, на початку минулого тижня вартість пального на великих брендових АЗС зросла на 10-15 копійок в середньому до 11,10-11,20 грн за літр.

Експерти вважають, що таке зростання цін викликане плавним, але стабільним подорожчанням нафти, яке почалося в січні: за місяць барель виріс в ціні на $6 (зараз ціна становить $118).

В експертно-аналітичній групі Кабміну, яка займається питаннями пального, відзначили, що в даний час ціни на звичайний А-95 нижче верхньої межі коридору, який на сьогодні становить 11,3 грн/л, тому в уряду немає підстав для того, щоб вимагати їх зниження.