Представник партії УДАР, який має намір балотуватися на посаду голови Бурштинської ОТГ, Дмитро Симак заявив:

«Все, що сьогодні відбувається довкола моєї реєстрації, як кандидата на голову Бурштинської ОТГ, не вкладається в жодні правові норми. Я подав всі необхідні документи, які необхідні для реєстрації згідно чинного законодавства. Якась надумана усна відмова без особистого повідомлення та одночасно нібито якийсь лист виборчої комісії до ЦВК щодо роз’яснення чи можна мене реєструвати. Незрозуміле перенесення засідання комісії на неділю. Жодного витягу з протоколу засідання комісії, жодного рішення не надано. Жодної інформації на сайті ТВК. Що це таке???»

За словами Дмитра Симака, Бурштинська міська територіальна виборча комісія мотивує відмову в реєстрації через те, що не отримала у визначений законом термін повідомлена про проведення конференції з метою висування кандидатів. Згідно із статтею 218 Виборчого кодексу України «Висування кандидатів організацією партії проводиться на її зборах, конференції у порядку, встановленому статутом партії та цим Кодексом. Про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів, конференції», пишуть Версії.

Член політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» Юрій Соловей стверджує, що представники партії у визначений законом термін повідомили про збори з метою висування кандидатів Івано-Франківську обласну територіальну виборчу комісію, а норми Виборчого кодексу не передбачають повідомлення кожної із комісій, оскільки збори проводилися обласною організацією партії УДАР, яка і висувала кандидатів в депутати.

У Додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 11 вересня 2020 року № 249 щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно висування кандидатів на місцевих виборах щодо 218 статті Виборчого кодексу йдеться про повідомлення ЗМІ про проведення зборів, конференцій організацій партій з метою висування кандидатів, але відсутні роз’яснення щодо повідомлень територіальних виборчих комісій.

«Вимоги частин третьої та четвертої статті 218 Кодексу, що передбачають порядок акредитації засобів масової інформації та їх повідомлення місцевими організаціями партій про проведення зборів, конференцій організацій партій з метою висування кандидатів, стосуються інформаційного забезпечення виборчого процесу місцевих виборів, а не безпосередньо висування кандидатів на місцевих виборах. Тому недотримання цих вимог не може слугувати підставою для відмови в реєстрації кандидатів через порушення встановленого Кодексом порядку висування кандидатів”,  – Юрій Соловей вважає, що аналогічне роз’яснення мало б стосуватись і повідомлень ТВК.

На офіційному сайті Бурштинської міської ради, на якому мають бути опубліковані протоколи засідання Бурштинської міської територіальної виборчої комісії, відсутні протоколи засідання комісії щодо питання реєстрації кандидатури Дмитра Симака.

Журналісти Версій намагалися сконтактувати із головою Бурштинської міської територіальної виборчої комісії Світланою Каспрук (представниця партії Слуга народу), але на телефонні дзвінки вона не відповідає.

“Судячи з усього в Бурштині з’явився «свій Лукашенко». Недопущення до виборів сильного, рейтингового кандидата – нічого не нагадує? А що далі: бритоголові та узурпація влади?

Як мені стало відомо, це робиться членами комісії, яких асоціюють з місцевим депутатом облради та зараз кандидатом від Батьківщини, Андрієм Іваськівом (його ще називають: «Слон»)”, – коментує ситуацію журналіст Микола Грабовецький.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!