рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

В чому різниця між свідоцтвом і сертифікатом про вакцинацію від COVID-19 – пояснення прикарпатського експерта

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Вакцинація від COVID-19 в Україні розпочнеться в лютому - Кабмін | Новини -  актуальні повідомлення про події в світі | DW | 29.01.2021

Для поїздок за кордон можна використовувати як свідоцтва, так і сертифікати про вакцинацію від COVID-19. Про це Суспільному Карпати повідомив координатор з вакцинації в Івано-Франківській області Микола Стовбан.

За його словами, свідоцтво про щеплення видає сімейний лікар.

“Пацієнт йде до сімейного лікаря із закордонним паспортом. Медик видає документ на спеціальному бланку, інформація у якому є українською і англійською мовами. Цей документ використовується для подорожей за кордон. Він вже ратифікований Україною і міжнародним співтовариством”, — розповів Микола Стовбан.

Сертифікат про вакцинацію, який містить QR-код, можна сформувати у додатку “Дія”. Поки ця послуга надається у тестовому режимі. А у майбутньому, як сказав Микола Стовбан, для отримання сертифіката можна буде звертатися до сімейних лікарів.

У документі міститиметься не тільки інформація про щеплення, а й про перенесене захворювання на COVID-19 та негативні результати ПЛР-тестів.

“Ковідний сертифікат може використовуватися як в Україні, зокрема, для відвідування масових заходів, ресторанів, концертів, так і для закордонних подорожей. У країнах Євросоюзу поки такі документи не визнають. Але наш уряд над цим активно працює”, — розповідає Микола Стовбан.

Впровадження “ковідних” документів не призвело до зниження попиту на відпочинок за кордоном. Про це Суспільному Карпати сказав голова туристичної Ради Івано-Франківської області Андрій Матійчик.

“Спостерігаємо на 15-20% збільшення подорожей за кордон у порівнянні з 2020 роком, який вважався для України піковим у цьому плані. І думаєш: “Це — в “ковідний” рік! Куди, як літати? Це все настільки складно: обмеження, сертифікати, вакцинація, ПЛР! Ні!”, — сказав Андрій Матійчик.

За його словами, прикарпатці зараз найчастіше їдуть до Чорногорії та Греції. Для виїзду до першої з цих країн не потрібні ні сертифікати, ні ПЛР-тести.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Новий район Івано-Франківська: малоповерховість як стандарт комфорту

В Івано-Франківську спостерігається тенденція до створення житлових районів, які поєднують європейські стандарти урбанізму з комфортом і безпекою мешканців. Їхня основна особливість — малоповерховість. Один із таких районів формується поруч із…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Переселенці у Калуші об'єдналися заради допомоги захисникам України

Переселенці у Калуші об’єдналися заради допомоги захисникам України

Внутрішньо переміщені особи з Херсона, Миколаєва та Бахмута, які знайшли прихисток у Калуші, створили потужний волонтерський осередок, де виготовляють необхідні для фронту речі: від окопних свічок до маскувальних сіток.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну

В Івано-Франківську в Національний день молитви вшановували Героїв, які віддали своє життя за Україну (фоторепортаж)

Сьогодні, 24 лютого, в Україні відзначають треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в нашу державу. Однак цьогоріч українці вперше святкують нове свято – Національний день молитви. В Івано-Франківську відбулися заходи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ