14489751_302501583462060_813124470_oРівень дотримання принципів верховенства права у місцевому самоврядуванні у м. Івано-Франківську досліджувався на прикладі послуг у сфері архітектури та містобудування. Про це пишуть Версії.

Таке оцінювання проведено у місті вперше у межах проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», який реалізується Академією Фольке Бернадотта у 2014–2017 рр. і фінансується Шведським агентством з міжнародного розвитку Sida. Дослідження проводилося Українським центром економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова.

На зустріч завітав також мер м. Долина Володимир Гаразд, адже цей районний центр також долучився до проекту. Також в західний кластер ввійшло містечко Самбір Львівської області.

До речі, в Долині проводили дослідження в цій же сфері – оцінки дотримання принципів верховенства права в наданні послуг, пов’язаних з питаннями будівництва та архітектури.

На зустріч з франківською владою приїхав Рікард Саннерхольм , директор програм з верховенства права Академії Фольке Бернадотта (Стокгольм). Він відзначив, що в тепер залишився найважливіший етап – перейти від законодавчої бази до її практичного втілення. Чомусь саме в цьому аспекті виникає найбільше проблем в українських містах.

Координатор проекту Юлія Седик підкреслила: «На Івано-Франківськ зараз дивиться дуже багато міст, тому що тут не бояться інновацій».

Результати дослідження стануть підґрунтям для плану дій, який розроблятиме Дорадчий комітет проекту, створений при міськраді, разом з експертами Академії Фольке Бернадотта. Він буде спрямований на розкриття потенціалу до підвищення рівня верховенства права в Івано-Франківській міській раді, та, відповідно, рівня задоволеності користувачів послуг.

Для довідки: Проект «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні» реалізується шведським урядовим агентством Академією Фольке Бернадотта у 2014–2017 рр. за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida. Метою Проекту є підтримка зміцнення та інтеграції принципів верховенства права в сфері надання публічних послуг органами місцевого самоврядування в Україні. Проект поширює свою діяльність на 12 міст-партнерів в межах України і включає самооцінку верховенства права у місцевому самоврядуванні, підвищення спроможності місцевих органів влади та підтримку громадянського суспільства у підвищенні правової обізнаності.