За 3 роки у Галицькому районі обіцяють переробити та вивезти сміття з 4 га

Незважаючи на встановлений шлагбаум, сміття розкидане по навколишніх полях. За словами жителя села Мар’яна Боденка, вітер приносить сміття на подвір’я перед будинком , що за пів кілометра від полігону. Каже, що через нестачу місця відходи засипали і в озера позаду, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

За 3 роки у Галицькому районі обіцяють переробити та вивезти сміття з 4 га

За 3 роки у Галицькому районі обіцяють переробити та вивезти сміття з 4 га

“Сміттєзвалище заповнене повністю. Горнуть (ред. відходи) в озеро. 140 метрів до Дністра”, – розповідає Мар’ян Боденко.

Кожного року жителі сіл, які межують зі смітником, звертаються до влади, щоб вирішити це питання, проте все закінчується тільки обіцянками, каже Василь Возняк.

“Камера не може передати нюансів запаху. Найближчі будівлі, які розташовані біля сміттєзвалища, особливо влітку потерпають дуже сильно. Через спеку періодично може самозаймання відбуватися”, – каже житель села Демешківці Василь Возняк.

Це сміттєзвалище існує ще з 1974 року, проте і досі не є законним.

“Спочатку воно було невеликих об’ємів. Туди звозила сміття тільки Бурштинська ТЕС, потім місто розросталося, почали звозити і побутове сміття. Згодом – весь Галицький район – Більшівці, Бовшівці, навколишні села. Офіційно була почата процедура узаконення цього сміттєзвалища, але вона не доведена до кінця, і так вона лишилася – стихійне сміттєзвалище на території Старомартинівської сільської ради і дуже близько до Дністра – це основне”, – розповідає сільська голова Старомартинівської сільської ради Ольга Харів.

За 3 роки у Галицькому районі обіцяють переробити та вивезти сміття з 4 га

За 3 роки у Галицькому районі обіцяють переробити та вивезти сміття з 4 га

У 2004-му році Старомартинівська сільська рада передала 5 гектарів земель, на якому знаходиться сміттєзвалище, на обслуговування бурштинському КП “Житловик”.

За словами міської голови Бурштина Роксолани Джури, зараз сміттям заповнено не цілих 4 гектари. Проте за відсутності грошей у підприємства догляд був неналежним.

“Більше 15-ти років займається (ред. “Житловик”)експлуатацією цього сміттєзвалища, звичайно, кустарним методом. На таку площу потрібна відповідна техніка, відповідні бульдозери. Місто Бурштин має 85 тисяч екологічного податку в рік, натомість Галицький район і область в цілому від Бурштинськоі ТЕС має на всіх рівнях бюджетів – 480-500 мільйонів. Тому це, звичайно велика проблема того бюджету, який має такий екологічний ресурс”, – зауважує Роксолана Джура.

Пілотним проєктом буде рекультивація сміттєзвалища для групи компаній “Нафтотрейд”, які таким чином розпочнуть свою діяльність на Прикарпатті. Її представник Роман Угриновський обіцяє за місяць зробити під’їзні дороги.

Згодом машини розчистять площадку, куди поставлять обладнання з пакування. Спочатку сміття буде перепаковуватися, просіюватися, а опісля вивозитимуть в іншу область на переробку в РДФ-паливо. На сміттєзвалищі планують створити 15 робочих місць і щодоби запаковувати до 700 тонн сміття.

Стихійне сміттєзвалище є єдиним в районі. Сюди звозять сміття із 31-ї сільської ради, Галича та Бурштина, розповідає голова Галицької РДА Сергій Канюка. Поки його звідси вивозитимуть, паралельно шукатимуть новий полігон.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!