Але спеціальний сайт працює з перебоями. Третю добу поспіль намагаються подати заяви до вузів Івано-Франківськи абітурієнти. Тему продовжать мої колеги.

Приймальна комісія ще не розпочала роботу, а біля Прикарпатського національного університету із самого ранку – черга. Третій день поспіль приходить сюди і Станіслав. Розповідає, що спочатку пробував самотужки подати заявку з дому, та сайт не відповідає. Про це пишуть Версії з посиланням на Подробности.

“Я прийшов вчора сюди. Але тут була дуже довга черга. І сайт не працював. Тому я вирішив прийти сьогодні, зранку”, – розповідає вступник Станіслав Козачук.

Прихопив із собою і планшет. Поки чекає, не полишає спроб зареєструватися. З ранку, хоч із перебоями, та сайт ніби запрацював. Хлопчині вдалося відправити заявки на кілька факультетів. Проте чи їх прийняли, поки не знає.

“Ну, тут я сам не дуже впевнений. Тут є особистий кабінет. І тут пише чи прийняли заяву чи ні. Прийняли то вже добре. Якщо ні – то треба ще чекати”, – каже Станіслав Козачук.

Щоб заявку вступника прийняли, її спочатку перевіряють працівники приймальної комісії. Проте як це зробити, в комісії Прикарпатського університету поки не знають. Адже єдина державна електронна база куди і надходять всі заявки, не працює.

“Ці два дні система практично не працювала. І сьогодні зранку ми також не можемо ввійти в систему. Можливо буде працювати далі. На даний момент ми не бачимо ще тих електронних заявок, які подані на вступ”, – каже відповідальний секретар приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Руслан Запухляк.

“Ми працюємо з цією базою. Але вже третій день база не працює. А коли вона і заходить на сайт, то відчувається дуже ну вона зависає”, – каже технічний секретар Мар’яна Попович.

Скільки саме заяв вже надійшло до вузу, в комісії теж не знають. Так як і не знають – чи встигнуть вони їх перевірити до завершення вступної кампанії. А коли ж це станеться, пробували з’ясувати в Міністерстві освіти. Тут щодня телефонують на консультативні телефонні лінії. Та все безрезультатно.

“Ваша позиция в очереди 26. Ожидайте, пожалуйста, ответа оператора. Блогодарим за терпение”.

“- Вони так роблять. Ми чекаємо. Потім вона так до 19. Потім ви четвертій позиції. Потім знову 27”.

Вступна кампанія триватиме до 27 липня. Самі ж результати будуть відомі вже першого серпня.