У п’ятницю облрада провалила голосування за його призначення – не вистачило одного голосу. Третина присутніх у залі депутатів не голосувала.

Колектив лікарні, який хоче бачити Тараса Мельника своїм керівником, неодноразово надсилав листи на його підтримку до керівництва області . Тоді звернення підписали понад 300 працівників, пишуть Версії.

Сьогодні ж лікарі та медперсонал дитячої лікарні вийшли на протест.

Нагадаємо, після реорганізації у вересні минулого року медзакладу у комунальне некомерційне підприємство “Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” був проведений конкурс на посаду генерального директора.

На час проведення конкурсу виконуючим обов’язки призначили Радислава Котурбаша – от уже 30 років незмінного керівника лікарні. Саме під його керівництвом у медзакладі зараз триває боротьба з пандемією коронавірусу та вхід у реформу охорони здоров’я.
Проте лікарі та персонал лікарні висловлюють сумніви щодо його зацікавленості у швидких і прогресивних змінах роботи закладу, як того вимагає медреформа.

Тому і вимагають негайного призначення нового гендиректора. Адже 4 лютого 2020 року конкурс на посаду генерального директора КНП «ІФ ОДКЛ ІФ ОР» виграв Тарас Михайлович Мельник, дитячий анестезіолог, заступник головного лікаря з хірургічної роботи.

“Конкурс був проведений прозоро, відкрито. Про це писали всі ЗМІ. У визначені законом терміни не було подано жодної апеляції. Обласній раді залишалося тільки затвердити переможця конкурсу Тараса Мельника. Але депутати чомусь не проголосували. І ми тепер хочемо запитати, чому так сталося?”, – коментує Уляна Дубініна, лікар- анестезіолог,голова альтернативної профспілки медичних працівників.

“На жаль ми не змогли підтримати нашого претендента особисто, бо через карантин був обмежений доступ до сесійної зали сторонніх осіб. Але сам Тарас Мельник був на сесії, всі могли задати йому запитання. Бо деякі депутати пишуть що не голосували, бо було багато питань”, – відмічає Наталія Митник.

 

 

Голова облради Олександр Сич відмовився виходити до медиків, які організували протест з вимогою призначити гендиректора ОДКЛ.

Проте згодом голова облради передумав і таки запросив до свого кабінету трьох представників колективу. Зустріч відбулася за закритими дверима, журналістів не пустили, посилаючись на карантинні обмеження.

Після 20-хвилинного спілкування з високопосадовцем Наталія Митник розповіла деякі деталі.

“Олександр Сич повідомив нам, що має певні сумніви щодо прозорості процедури проведення конкурсу. Озвучити їх на сесії він не вважав за потрібне, тому і не голосував за це питання. За дії інших депутатів він не відповідає”, – відмітила лікар-анестезіолог.

Поки на п’ятому поверсі представники колективу дитячої лікарні спілкувалися з головою облради, до протестувальників вийшов заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний. Саме він очолював конкурсну комісію і тому здивований заявами деяких депутатів про наявні порушення при проведенні конкурсу на посаду генерального директора КНП «ІФ ОДКЛ ІФ ОР».

За його словами така ситуація в області склалася вперше.

“Мене, як голову конкурсної комісії, зачепило те, що в окремих депутатів є якісь зауваження і претензії до процедури конкурсу. Я би хотів бачити, в якій саме частині? Було три протоколи. За першим визначали порядок оголошення конкурсу, другий – допускали кандидатів до участі в конкурсі, третій – приймали рішення про переможця. Від моменту рішення конкурсної комісії до моменту засідання сесії обласної ради офіційних листів щодо прозорості, щодо неправильності чи порушення проведення конкурсу до нас не надходило. Кожен міг бачити процедуру проведення конкурсу – вона є в інтернеті. Така ситуація у нас в області вперше. Ми мусимо порадитися з юристами, щоб витримати всі вимоги чинного законодавства”, – відмічає Володимир Чемний.

Володимир Чемний вийшов до протестувальників. У Франківську медики зібрались під адміністрацією, бо облрада провалила голосування за призначення гендиректора обласної дитячої лікарні

Опубліковано versii.if.ua Понеділок, 1 червня 2020 р.

Медики ж здаватися не мають наміру. Якщо на наступній сесії облради питання з призначенням генерального директора не вирішать, обіцяють масштабнішу акцію протесту.

“Ми готові стояти до кінця і боротися за наше право на гідного керівника, на гідні умови праці і на гідні умови для наших пацієнтів. Ми будемо знову виходити, будемо звертатися у вищі інстанції”, – відмічає Уляна Дубініна.

“Будемо виходити більшою кількістю людей. На перший раз в умовах карантину ми зорганізували невелику кількість, але готова вийти більшість колективу. І в сесійну залу, і під стіни облради, якщо нас не пустять далі”, – додає Наталія Митник.

Читайте всі подробиці:

Ми готові стояти до кінця: як у Франківську медики “боролись” за призначення Тараса Мельника гендиректором обласної дитячої лікарні

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!