Результат пошуку зображень за запитом "Франківськ готель Роксолана"

Ось цей двоповерховий будинок на п’ятнадцять квартир звели ще в п’ятдесятих роках. Відтоді будівля разом із десятьма сотками землі перебувала на балансі міста. Торік мешканці взялися оформляти ОСББ і переводити у власність прибудинкову територію. Та в міській раді людям заявили, що земля давно належить іншим. Про це пишуть Версії з посиланням на Подробності.

“Один мер продав цю землю незаконно цій організації, другий мер, який теперішній є, підтверджує що це дійсно є незаконна акція”, – каже мешканець будинку Ігор Гатайло.

У міськраді Івано-Франківська не відкидають, що продаж був незаконним. Але без рішення суду скасувати його не можуть.

“Дійсно, в 2007 році відбувся процес приватизації земельної ділянки біля готелю Роксолана і дивним чином туди потрапив також шматок прибудинкової території. Наскільки це законно чи не законно, треба досліджувати матеріали”, – каже заступник міського голови Івано-Франківська Олексій Кайда.

З десяти соток людям залишили тільки вхід у під’їзд та кілька метрів біля будинку. Решта – вже десять років як приватна власність готелю, який сусідить поруч. Новий власник виклав за ділянку півмільйона гривень. І цього року вирішив звести тут ще один корпус.

“Коли я підійшла і зробила зауваження, чому тут розгортають будівельний майданчик, мені можна сказати в грубій формі повідомили, що ця земля вже “Роксолани” і щоб ми забиралися звідси”, – розповідає мешканка будинку Ліда Нуриєва.

Ми намагалися отримати пояснення від власників готелю. Утім, спілкуватися із журналістами ті категорично відмовляються.

“- Я не буду нічого розказувати. – А чому? На основі чого вам вдалося забрати землю в людей? – Ніхто в людей ніяку територію не забирав. Є рішення виконкому 2007 року”.

Та віддавати свою землю мешканці не збираються. Вони не лише справно платили місту за ділянку, а й самотужки облаштували тут дитячий майданчик, гаражі.

“Генплан означає, що за будинком була виділена територія при будівництві будинку. Ось вона є яка нами обслуговувалась в принципі за яку ми проплачували”.

“П’ятнадцять квартир це п’ятсот – сімсот гривень кожний місяць. А за рік – порядку семи тисяч. А десять років – 70 тисяч. Ста тисяч грубо так”.

Мешканці будинку вже звернулися до суду – щоб рішення про продаж їхнього затишного двору – визнали незаконним.