Результат пошуку зображень за запитом івано-Франківськ

В Івано-Франківську створили громадську організацію для спілкування тих, хто переїхав із зони війни. Люди працюють разом, відпочивають та допомагають одне одному адаптуватися в місті, яке для багатьох уже стало домівкою.

Чим займаються під одним дахом – бачила Жанна Дутчак.

Доки в одній кімнаті активно обговорюють книгу американського філософа Френсіса Фукуями, і обмірковують – як застосувати ідеї в Україні:

“Сполучені Штати і Британія, як частина західного світу, зуміли сформувати сильний державний апарат”.

За сусідніми дверима – вчаться танцювати танго, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

Артем – переселенець із Донбасу. До Івано-Франківська переїхав у 2014 році з Авдіївки. Рідні, друзі, колеги залишились там. Життя довелося влаштовувати наново.

“Працювати, орендувати житло, банальне питання: становлення, побутові речі треба було вирішувати. Я по професії програміст, і я працював віддалено дома”, – говорить Артем Савельєв, переселенець.

Бракувало живого спілкування, – каже Артем. В Івано-Франківську він познайомився з іншими переселенцями, які вже встигли об’єднатися в громадську організацію. Йому, як програмістові, запропонували взяти участь у грантових програмах з розробки системного забезпечення. А згодом віддали в оренду і частину приміщення. Разом із дружиною Артем викладає тут танго.

“З Олею ми познайомилися в Івано-Франківську, вона сама родом з Хмельницької області. Ми вже тут почали. Нам треба було чимось займатись і ми з Олею почали займатись танго”, – розповідає Артем Савельєв, переселенець.

Як це – освоюватися в новому місті, на собі відчула й пані Наталя. Жінка переїхала з Донецька. І взялася згуртовувати переселенців, спершу в соцмережах, а потім і в громадській організації.

“Мені почали писати: “ти в Івано-Франківську, давай зустрінемось”. Перший раз ми зустрілися – нас було четверо чи п’ятеро. Ми ходили на пікніки, їздили подорожували, святкували дні народження”, – розповідає Наталія Вишневецька, голова правління ГО “Дом 4824”.

Громадську організацію назвали символічно – “Дом 4824”. Цифри – точні географічні координати їхньої нової домівки – Івано-Франківська. Обзавелися офісом. “Простір Вдома” – місце, про яке люди знають.

“Щоб до нас прийти на подію – не потрібно плати великі гроші, для того щоб орендувати приміщення – не потрібно платити великих грошей. Ми ще можемо допомогти, десь порадити”, – зазначила Наталія Вишневецька, голова правління ГО “Дом 4824”.

За плечима організації – десятки успішно реалізованих проектів. А ще – тренінги, дискусійні клуби та майстер-класи. На більшість заходів – вхід вільний. Щороку коло соціальних ініціатив розширюється. Працюють не лише з переселенцями.

“Я виступаю в якості психолога для учасників АТО та їхніх родин. Проводила арт-терапію. Час від часу я роблю проекти для дітей учасників АТО, адже вони саме та вразлива категорія”, – говорить Аліна Касілова, переселенка.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!