Результат пошуку зображень за запитом "франківськ катедральний собор"

Відповідне оголошення з’явилося на сайті публічних електронних закупівель Prozorro.

Предметом закупівлі виступають світильники та освітлювальна арматура для підсвітки фасаду Архікатедрального і Митрополичого Собору Воскресіння Христового в Івано-Франківську. Про це пишуть Версії з посиланням на Побудовано.

Очікувана вартість робіт – 299 999 гривень. Аукціон відбудеться 3 серпня.

Нагадаємо, минулого року в Івано-Франківську стартувала муніципальна програма освітлення пам’яток архітектури. В 2016 році працівники КП «Івано-Франківськміськсвітло» обладнали підсідкою фасади шістьох будівель та пам’яток архітектури.

Це, зокрема, фасад будинку Обласної бібліотеки для дітей, що знаходиться на Площі Міцкевича, відреставровані будинки №7,9 на вулиці Мазепи, будинок Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, а також будівлю колишнього готелю «Київ», що розміщені на вулиці Незалежності. Останніми підсвітили художній музей на майдані Шептицького та стіну у Фортечному провулку. Цьогоріч мерія планує підсвітити одну із найкрасивіших будівель міста – центральний корпус медичного університету.

Довідково: Архікатедральний собор Воскресіння Христового –  це одна з найвідоміших пам’яток архітектури та головний собор Івано-Франківської архієпархії української греко-католицької церкви. Храм звели у 1729 році на місці згорілої (під час нападу турків) церкви ректор єзуїтської колегії отця Томаша Заленського. Однак, внаслідок надто неглибокого фундаменту, у мурах споруди з’явились тріщини, тому у 1752 році його змушені були розібрати. Наступного ж року приступили до будівництва нового костелу за проектом архітекторів Станіслава Потоцького (дідича міста) та Крістіана Дальке у стилі австро-баварського бароко з елементами класицизму.