Завтра, в Івано-Франківську відкриють перший в Україні, муніципальний центр сучасного мистецтва (ЦСМ). Розташувався він по вулиці Шевченка, 1.

Про важливість ЦСМ в Івано-Франківську та його майбутні плани розповідали художники Ігор Панчишин, Анатолій Звіжинський і Мирослав Яремак. Нагадаємо, перша спроба створити муніципальний ЦСМ була ще в 1999 році. Реалізувати цю ідею вдалося лише зараз.

Івано-франківські митці називають цю подію прецедентом, адже в Україні такий заклад наразі є єдиний (якщо не враховувати муніципальних галерей).


«За кордоном вже давно створено мережі таких центрів, — розповідає Ігор Панчишин. — Це цілі стосунки між суспільством і мистецтвом, де підтримуючи один одного, люди рухають державу. Тому нашим людям важливо мати такий майданчик, де би вони пробували себе в українсько-мистецьких стосунках, а потім і в світових».

За словами директора новоствореного центру, тут планують проводити виставки, презентації, поетичні батли, кінопокази про художників та лекції. До речі, перші лекції з дизайну вже заплановані на середину вересня.


«Поки що центр по вулиці Шевченка, швидше за все буде виконувати роль такого комунікаційного центру, — каже Звіжинський. — У планах на наступний рік є обживання ратуші, її підвальних приміщень».

Офіційне відкриття ЦСМ відбудеться вже завтра о 18.00. Одночасно тут проведуть першу виставку подарованих картин від різних художників.