Над наповненням першого тому працювали викладачі історичного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У даній праці розміщені статті про найвизначніші операції польсько-української війни 1918-1919 років, про політичну і військову еліту ЗУНР, про військові частини Галицької армії тощо. Наукову працю пкредадуть бібліотекам області і України.

Професор ПНУ ім. Стефаника, історик Микола Кугутяк каже, у першому томі зібрані 935 статей. А до створення “Енциклопедії ЗУНР” долучили близько сотні науковців, пишуть Версії з посиланням на   “Галку”.

“У роботі інформація від державних органів до конкретних персон і культури. Тут багато сюжетів, якими я пишаюся. На місцевому рівні було чимало видатних діячів, які мали заслуги. Однак вони так і лишилися відомими на локальному рівні. Якби не ця праця, люди так і залишилися невідомими для України”, – розповідає Кугутяк.

Видання передбачено обласною програмою “Відзначення в області 100-річчя створення ЗУНР і 100-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНР” на 2018-2019 роки. Воно вартувало обласному бюджету близько 450 тисяч гривень.

У подальшому планують створити ще два томи “Енциклопедії ЗУНР”. Попередньо – до травня 2019 року.