З цієї нагоди 31 травня 2017 року, о 12.00, в приміщенні Музею мистецтв Прикарпаття (майдан Шептицького,8) створена цього року Асоціація випускників юридичного інституту провела урочисту презентацію українського перекладу Цивільного кодексу Галичини 1797 року, пишуть Версії.

Гостей  зустрічали під музику Harmonia Nobile.

Після вітальних слів, власне, й відбулася презентація.

Цивільний кодекс для Галичини 1797 року (лат. Codex civilis pro Galicia Orientali, у німецькомовній літературі відомий як нім. Westgalizische Gesetzbuch) — акт цивільного законодавства Австрійської імперії, уведений вперше в дію на території коронного краю 1797 року. Так нещодавно приєднана до імперії Галичина увійшла у правову систему Європи. То була перша новітня цивільна кодифікація у Європі та світі.

Як зазначив ведучий презантації, адвокат Андрій Романчук, кодекс цікавий тим, в ньому можна знайти прописаними багато правових речей, які мають місце й в теперішній час.

«Цікавий розділ спадкового права, цікавий розділ шлюбного права. Дуже багато моментів, які дають розуміння, що навіть 220 років тому, коли на багатьох землях ще навіть не думали про уніфікацію права, на Галичині вже був ввадений Цивільний кодекс», – зазначив юрист.

До присутніх з вітальними словами також звернулися – директор навчально-наукового Юридичного інституту Валентина Васильєва, голова івано-франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук та голова обласної ради Олександр Сич.

Після презантації гості мали можливість вільно поспілкуватися при фуршеті в ресторані «Corassini» (Бастіон).