Сьогодні, 11 травня, у громадському ресторані “Urban Space 100” презентували унікальний кінопроект  “МОЄ МІСТО. 100 РОКІВ НА ЕКРАНІ”.

Фільм протяжністю в 45 хв  – це документальна кінохроніка Станиславова, Станіслава та Івано-Франківська   з 1917 по 2017 роки,  від часів Австро-Угорщини, до наших днів, пишуть  Версії.

Показ фільму відбудеться в суботу, 27 травня, о 21.00,  в дворику медичного університету. У фільмі зафіксовано кадри нашого в Австро-Угорські часи, часи панування Польщі, період німецької та радянської окупації та роки української Незалежності, а наразі присутнім продемонстрували проморолик.

Пошуковець кінохроніки Тарас Зень пояснив, чому саме охоплено період від 1917 року.

Це найстаріша кінохроніка нашого міста, яку вдалося на даний момент вдалося відшукати. Хоча я впевнений, що десь в архівах можна віднайти й давніші кадри“, – розповів Тарас Зень присутнім.

Ідеолог проекту  Віктор Вінтоняк розповів, що ідея об’єднати стару кінохроніку у фільм виникла завдяки книзі “Велика війна у маленькому місті”, Івана Бондарева та пошукам Тараса Зеня в царині старої кінохроніки міста.

Власне, над сценарієм працював саме Іван Бондарев, який зазначив, що робота була нелегкою, оскільки фільм має 45 хвилин, але бракує кінохроніки, яка б повністю охопила всі часи.

Довелося деякі моменти заміняти просто старими фотографіями, які любязно надали франківські колекціонери“, – розповів пан Бондарев.

Також у фільмі покажуть становлення незалежної України – протести 90-их років, комуністичні демонстрації. Також у фільм увійшли кадри про обвал будинку на вулиці Незалежності (в якому розміщувався театр ляльок), коли загинула людина.
Фільм буде німий і супроводжуватиметься лише субтитрами. Втім, за кадром лунатиме оригінальна музика, яку спільно створюють струнний ансамбль “Quattro corde” та електронного проект “XaoRa”, які обіцяють нове, експериментальне звучання. І керівник струнного ансамблю “Quattro corde” Анжела Приходько , і автор електронного проекту “XaoRa” Віктор Новожилов зазначили, що цей музичний досвід для них новий, але дуже цікавий.

Тематичні тексти  під музику читатиме франківський письменник Тарас Прохасько, який на презентації був відсутній за сімейними обставинами.
Ініціаторами проекту є мистецька агенція “Мантикора”, телерадіокоманія “Вежа” та тижневик “Репортер”.