Відбувся черговий рейд рейдової міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

Одним із пріоритетних завдань Івано-Франківської міської ради залишається вирішення проблеми нелегальної зайнятості. Для виконання цього завдання в місті Івано-Франківську активно працює рейдова робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

Відбувся черговий рейд рейдової міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

З початку року членами рейдової робочої групи постійно проводиться відповідна робота з суб’єктами господарської діяльності та найманими працівниками щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства та щодо соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно. Вже проведена така робота з 125 суб’єктами господарювання. Про це пишуть Версії з посиланням на прес-службу МВК.

В ході проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи та співбесід виявляється, що багато роботодавців не володіють інформацією щодо змін у трудовому законодавстві. Зокрема, якщо раніше роботодавець у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи повинен був зареєструвати трудовий договір у державній службі зайнятості, то сьогодні, відповідно до змін ст. 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи без укладеного належним чином трудового договору та повідомлення відповідним чином податкової служби.

Якщо ж працівник допущений до роботи без оформлення трудового договору, то його роботодавець (як юридична, так і фізична особа-підприємець)  нестиме відповідальність у вигляді штрафу, сума якого становить 30 мінімальних заробітних плат за кожного такого неоформленого працівника. Станом на сьогоднішній день такий штраф складає 43,5 тис. грн. Хочемо зауважити, що у нашому місті вже існують факти накладення на СГД такої штрафної санкції.

Під час проведення чергового рейду, який відбувся 8 липня 2016 р., членами рейдової робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота із 25 суб’єктами господарювання. В основному, це підприємці, які займаються торгівлею та працюють у сфері ресторанного бізнесу в центральній частині міста.

Під час проведеної роботи було виявлено ряд працівників, які з тих чи інших причин не представили відповідні документи про їхнє працевлаштування. Інформацію по цих “ризикових” суб’єктах господарювання передано в управління Держпраці в Івано-Франківській області для здійснення перевірок, в тому числі, в частині використання найманої праці. Також всім підприємцям та найманим працівникам були роздані спеціальні інформаційні листівки, які спрямовані на упередження виплати заробітної плати в “конвертах”, негативних наслідків “тіньової” оплати праці та про запровадження фінансової відповідальності роботодавців за порушення вимог чинного трудового законодавства.

Хочемо зауважити, що робота рейдової робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати триватиме і надалі.

Управління праці Івано-Франківської міської ради звертається до роботодавців та найманих працівників: легалізація трудових відносин гарантує забезпечення Ваших трудових прав та є запорукою соціальної підтримки і роботодавця, і працівника. Спеціалісти управління праці завжди готові надати відповідні консультації з трудового законодавства в межах своєї компетенції. Звертайтесь: вул. Грушевського, 21; каб. 806, 810; телефони 551978, 551890.