Вчора о 09.05 год. до диспетчерської служби ТУ МНС в області надійшло повідомлення від мешканця міста про виявлення у приміщенні лабораторії екології та захисту лісів УкрНДІ «Гірліс» у Івано-Франківську по вул. М.Грушевського, 31 радіоактивних матеріалів.

http://kolo.poltava.ua/wp-content/uploads/2011/03/rad.jpg

До місця виклику виїжджали: мобільні оперативні групи ТУ МНС в області та служби цивільного захисту у м. Івано-Франківську, група радіаційного, хімічного та біологічного захисту АРЧ АРЗ СП ТУ МНС, черговий караул ДПРЧ-1 Івано-Франківськ.

По прибуттю до місця події встановлено, що у даному приміщенні раніше була розташована радіологічна лабораторія даного інституту.

В приміщенні лабораторії виявлено 4 посудини Марінелі з калібровочним препаратом для гамма-спектрометра СЕГ-05 та 1 контрольне джерело іонізуючого випромінювання для цього приладу.

“Фахівцями групи РХБЗ АРЧ АРЗ СП проведено радіаційну розвідку у приміщеннях лабораторії та коридорі інституту, в ході якої перевищень потужності еквівалентної дози гамма-випромінювання не виявлено. Потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання у всіх приміщеннях становила 0,10 – 0,11 мкЗв/год, що не перевищує природний фон для нашої місцевості. Необхідності у проведенні евакуації та рятувальних робіт не було”, – прокоментували “Фіртці” в ТУ МНС в області.
Фахівці Західної Державної інспекції з ядерної і радіаційної безпеки Держатомрегулювання та Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» провели обстеження та відповідні заміри, за результатами яких встановлено, що 4 посудини Марінелі із калібровочними препаратами звільнені від регулюючого контролю і не потребують захоронення, як радіоактивні відходи, а контрольне джерело тимчасово вилучене для подальшого вивчення питання щодо належності його до радіоактивних відходів.

На місце події також виїжджали працівники Управління державної санітарної служби в Івано-Франківській області, СБУ та міліції.