Його створювали міською радою спільно з громадськими активістами, представниками бізнесу, авторами проектів минулих років та небайдужими франківцями, пишуть Версії з посиланням на WestNews.

Завдяки бюджету участі кожен іванофранківець може долучитися до розподілу частинки міських коштів, сума яких у 2019 році становить 4 млн грн. Для цього потрібно описати і подати до міськради свою ініціативу та отримати її підтримку від інших мешканців.

«Ми презентуємо нове положення проекту «Бюджет участі». Вирішили його змінити, бо було ряд питань, які виникли протягом 3 років роботи. Вирішили, що варто це робити з громадськістю. Сьогодні просто показуємо, що ми створили, та як воно буде працювати тепер. Ми виокремили кілька категорій. Крім того, ми трохи збільшили суми. Також вирішили, що буде реалізовано два проекти: один великий, один маленький. Я сподіваюся, що кількість поданих проектів буде більша, аніж минулого: їх було 142. Оскільки проектів тепер два, то франківці зможуть два рази голосувати», – розповідає координатор проекту Христина Костирко.

Івано-Франківськ був четвертим містом у країні, який почав здійснювати такий проект у 2016 році. У 2017 році голосувало 8 038 мешканців. Тоді було виділено 1,5 млн гривень. Більшість людей голосувало у бібліотеках. Натомість у 2018 році більше половини мешканців голосували онлайн. Загалом у 2018 році голосували 10% всіх мешканців міста. Було виділено 2,5 млн гривень. За рік кількість осіб, які голосували збільшилася в три рази. Координатори кажуть, що статистику 2016 року до уваги не брали, бо проект тільки започатковували.

Це діє за такою схемою: спочатку учасники подають проектні заявки, потім – промоція, а вже згодом – голосування мешканців. Після того, як стали відомі переможці, починається реалізація.