Вчора, 17 червня, в Івано-Франківську розпочався перший Український шекспірівський фестиваль, який має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до щоденної боротьби України за гідність та цінності вільного світу. Фестиваль увійшов до мережі шекспірівських фестивалів Європи і представляє постановки театрів з України, Польщі, Молдови та Італії.
В Івано-Франківську розпочався перший Український шекспірівський фестиваль, ініційований Івано-Франківським національним академічним драматичним театром імені Івана Франка.
Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.
Фестиваль, який триватиме цілий тиждень, зібрав на Прикарпатті поціновувачів театрального мистецтва. Протягом цього часу глядачі матимуть можливість переглянути 10 постановок шекспірівських творів у виконанні акторів з України, Польщі, Молдови та Італії, а також відвідати численні науково-освітні заходи.
Відкриття фестивалю відбулося за участі в. о. Міністра культури, інформаційної політики України Ростислава Карандєєва та Надзвичайного і Повноважного Посла Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії в Україні Мартіна Гарріса.
“Цей масштабний культурний захід, який увійшов до мережі шекспірівських фестивалів Європи, має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до щоденної боротьби України за гідність та цінності вільного світу, адже мова мистецтва і театру – надзвичайно потужна”, – зазначила Світлана Онищук.
Фестиваль стартував з постановки трагедії “Коріолан” від національного академічного драмтеатру імені Івана Франка. Протягом тижня на сцені театру будуть представлені неоопера-жах “Hamlet”, Dramma per musica “ROMEO & JULIET”, теоманія “Буря” від національного академічного драмтеатру ім. Марії Заньковецької, трагедія «Гамлет» від столичного театру на Печерську, «Сон літньої ночі» від «Київського національного академічного Молодого театру», драма «Макбет» від Молдовського театру “Teatrul Fără Nume”, Matulka від Театральної академії імені Александра Зельверовича з Польщі та «Гамлет. Подвійна гра» від LA RIBALDA TEATRO, ENGLISH THEATRE COMPANY з Італії.
“Попри війну мистецтво має розвиватись. Адже це те, що підсилює та зміцнює націю, те, що нас поєднує з цивілізованим світом. І ми вкотре демонструємо, що українці – самобутній і талановитий народ. І відоме Шекспірівське “бути чи не бути” однозначно символізує, що Україна була, є і неодмінно буде !”, – підкреслила Світлана Онищук.
Шекспірівський фестиваль на Прикарпатті – це не лише можливість насолодитися високим мистецтвом, але й нагода привернути увагу світової спільноти до незламності українського духу та непохитної віри в перемогу.