Сьогодні, 24 жовтня, в Івано-Франківську, у фортечній галереї “Бастіон” відкрилася персональна виставка художника Зеновія Проціва “До світла”.


Ця виставка посмертна, адже помер Зеновій Проців 26 жовтня 2016 року. Друзі та колеги художника (13 чоловік) вирішили вшанувати пам’ять художника персональною виставкою до річниці його смерті, адже за життя художник не мав жодної персональної виставки,  пишуть Версії.

“Рік тому відійшов наш друг, колега Зеновій Проців. Ми, його друзі, вирішили зробити йому персональну виставку, зібрали роботи (більшу частину надала родина, донька). Ми робимо це для того, щоб про Зеновія не забули і щоб він увійшов в історію Прикарпаття.  І хоча у 1985 році він мав виставку в літературному музеї Івано-Франківська, я все ж вважаю, що це  – перша його виставка”, – говорить друг Зеновія Проціва художник Богдан Кузів, який і відкрив виставку вступним словом.


Також до присутніх звернувся і голова НСХУ області Микола Якимечко.
Зеновій Проців народився в селі Тязів Тисменицького району в 1951 році, помер в Івано-Франківську  в 2016 році. Працював в техніці сфумато, що давало можливість передавати переливи кольорових тонів та створювати настрій загадкового, казкового, нереального світу.