Сьогодні, 18 травня, в Міжнародний день музеїв в Івано-Франківську відкрили анотаційну пам’ятну дошку івано-франківському мистецтвознавцю Віктору Мельнику, – пишуть Версії.

Дошку вснановили на будинку “2, що на вулиці Низовій. Саме в цьому будинку колись розмішувались деякі приміщення, що належали Художньому музеї (тепер музей мистецтв Прикарпаття), в якому Віктор Мельник пропрацював все своє життя.

На відкритті були присутні колеги та друзі мистецтвознавця. Дошку відкрили міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега).

Віктор Мельник народився 27 квітня 1957 року на Поліссі, у місті Коростень Житомирської області. Після закінчення середньої школи та служби у війську в 1977 році вступив на перший курс факультету історії та теорії мистецтв Київського державного художнього інституту. У 1982 році,  отримавши кваліфікацію мистецтвознавця, був направлений на роботу до Івано-Франківського художнього музею.

В його мистецтвознавчі інтереси входило, як сакральне мистецтво (завдяки зусиллям Віктора Мельника вдалося зберегти чимало творів сакрального мистецтва Галичини), так і сучасне мистецтво. Внаслідок своїх глибоких знань в різноманітних галузях мистецтва, Віктор Мельник був шанованим мистецтвознавцем в усіх художніх колах Івано-Франківська.

Помер Віктор Мельник 20 червня 2005 року. Причиною смерті став рак легенів.