28 травня у рамках святкування Дня Героїв у парку Шевченка у Франківську відбулося військово-історичне відтворення бою польсько-українського війська з більшовиками.

Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

 Вітворені події відбувалися на території Західної України під час війни 1920 року.

Впродовж півгодини франківці та гості міста спостерігали за наступами, обстрілами, захопленням техніки та, врешті, перемогою польсько-українського війська. Наприкінці, вишикувані у ряд “вояки”, стріляли у небо на честь загиблих у сучасній війні.

Для відтворення бою використали копії військової техніки – італійської вантажівки “Фіат”, яка використовувалася у перід Першої світової війни і пізніше, та бронеавтомобіля, який був на озброєнні у російських військ. Частина костюмів, зокрема, гайдамацького вбрання, спорядження та зброя у більшості – власність реконструкторів, решту орендували у підприємців.

До цього дійства готувалися від січня. Загалом у відтворенні бою взяли участь 80 реконстукторів із Одеси, Львова, Вінниці, Польщі – усіх нагородили подяками міського голови.

“Те, що ми сьогодні показали – це не подія, яка відбувалася у Франківську. Це підсумок тих подій, які відбувалися довкола у серпні-вересні 1920 року”, – розповідає організатор, голова громадської організації “Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач.

“Відтворення цього бою було важливе, тому що події, які відбулися у минулому столітті, один в один схожі з сьогоднішніми. Тоді москалі перли і хотіли володіти всім світом, а інші народи, навіть ті, які між собою колись ворогували, змушені були об’єднуватися, щоб разом дати відсіч нахабному московському агресору. Зараз теж завдяки підтримці поляків, прибалтів, інших народів ми перемогли на Майдані і зупиняємо наступ москаля на свою територію”, – каже організатор.