Спершу за загиблими героями відслужили панахиду в Кафедральному соборі. Потім бійці вишикувалися в колону і пройшлися середмістям до Меморіального скверу. Там вони вшанували пам’ять захисників аеропорту, як і всіх загиблих воїнів України. Участь у події взяло близько тисячі людей, пишуть Версії з посиланням на ГК.

“Вперше ми в ДАП заїхали 26 листопада. Наш батальйон воював у складі 95 бригади. Бої були вкрай важкими, місцями доходило майже до рукопашного бою. Потім ми відійшли зі старого терміналу до нового, стали по позиціям, і бої почалися знову. Холод був страшний, і вогонь вівся безперервно. Проти нас воювали регулярні російські війська, спецпризначенці, кадировці. Але ми давали їм по зубам“, – ділиться спогадами кіборг Ігор Склеповий, позивний “Квадрат”.

Бої за Донецький аеропорт тривали 242 дні. За вражаючу стійкість і хоробрість налякані проросійські бойовики прозвали захисників ДАПу “кіборгами” – і ця назва прижилась.

“Мене вразила стійкість наших хлопців. Туди навіть воду привезти було важко, а вони трималися 242 дні. До аеропорту вела одна дорога, і водії щоразу йшли на подвиг – бо там регулярно обстрілювали машини, були загиблі. І тим не менше вони ризикували життями – добровільно“, – додав Андрій Фармуга, учасник боїв за Донецький аеропорт.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!