Вже другий день в центрі Івано-Франківська, по вул. Незалежності працює симпатична велокав’ярня львівської мережі «Кава на шпацер».

k1

«Сподіваюся, франківці знають, що таке шпацер. Але у Львові  нас про це найчастіше запитують, – розповідає засновник мережі Юрко Чопик, якого у Львові також добре знають як гітариста гурту «Мертвий півень» і співзасновника «Видавництва Старого Лева». – Шпацер – це прогулянка. Це слово походить з німецької, але воно міцно прижилося у міському львівському сленгу. Кава на шпацер – кава до прогулянки».

Засновники мережі ідею створення велокав’ярень запозичили у європейських країн. «В мене було бажання започаткувати якийсь бізнес, який би потребував невеликих початкових капіталовкладень і міг дати швидкий економічний ефект», – каже Юрко.

Він зазначив, що подібні велосипеди винайшли голландці і понад 100 років використовували їх для перевезення вантажу. «Велокав’ярня через свій чудернацький вигляд, як правило, викликає позитивні емоції в людей. Всі хочуть підійти, роздивитися, а тоді з хорошим настроєм люди замовляють каву», – каже власник «Кави на шпацер».

До речі, у цьогорічному конкурсі «На каву до Львова» «Кава на шпацер» здобула першість в номінації «Відкриття року».

k2

k3