В Івано-Франківському “Електроавтотрансі” спостерігається тенденція до збільшення кількості жінок, які обирають професію водійки тролейбуса, при цьому в поточній навчальній групі три з чотирьох курсантів – представниці прекрасної статі.
На базі комунального підприємства “Електроавтотранс” в Івано-Франківську успішно функціонує програма підготовки водіїв тролейбусів, де все частіше нову професію опановують жінки, які прагнуть кардинально змінити свій професійний шлях.
“Вирішила змінити професію, змінити щось в своєму житті, спробувати свої сили в такій, скажімо, дуже відповідальній роботі. Навчатися не так щоби тяжко чи складно, але звичайно, це професія, яка потребує уваги і концентрації – це все-таки робота з пасажирами, з людьми, ти за них відповідаєш”, – розповідає Наталія Оринчин, яка раніше працювала в торгівлі.
“На базі комунального підприємства в нас є свій навчальний клас, ліцензія на навчання з Міністерства освіти для відповідного здобуття фаху водій тролейбуса. За час навчання ми випустили 14 груп, це якраз 14-та довчається”, – зазначають представники навчального центру.
Навчальна програма, яка триває три місяці, включає як теоретичну підготовку, де майбутні водії вивчають будову електричного обладнання та особливості роботи контактної мережі, так і практичну частину, під час якої курсанти відпрацьовують навички керування під наглядом досвідчених інструкторів.
“На даний момент вони мають 20 годин по території депо, потім у них 60 годин вони їдуть навчально по місту, потім вони здають в ДАІ екзамен, отримують посвідчення водія тролейбуса і йдуть на пасажирську стажировку. Весь процес водія тролейбуса – 160-180 годин”, – пояснює інструктор навчального центру.
“Технічні моменти в будь-якому випадку будуть лякати. Кожна людина, яка приходить… це для чоловіків воно звичайно легше дається, а для будь-якої жінки технічні моменти, тим більше в такому свідомому віці… В будь-якому випадку думаєш, як це міняється життя кардинально”, – ділиться своїми враженнями Наталія Оринчин, додаючи, що для навчання довелося пригадати шкільні знання з фізики, алгебри та геометрії.
На підприємстві відзначають, що хоча серед діючих водіїв тролейбусів жінки поки що не становлять більшість, кількість охочих здобути цю професію серед представниць прекрасної статі постійно зростає, що свідчить про поступове подолання гендерних стереотипів у сфері громадського транспорту.