Сьогодні, 12 березня, в малому залі Музею мистецтв Прикарпаття відкрилася виставка кераміки видатного майстра, художника декоративної кераміки і живописця, викладача  кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського університету Ореста  Голоневського, пишуть Версії.

Орест Голоневський помер 13 березня 2016 року на 71-му році життя. В річницю сумної дати рідні, друзі, учні митця вшанували його пам’ять виставкою.

Всі хто виступав на відкритті виставки згадували Ореста Голоневського як дуже чуйну та світлу людину, невтомного творця та прекрасного викладача. Дехто з виступаючих навіть не міг стримати сліз.
Після відкриття виставки відвідувачів запросили на музичний концерт, який підготували студенти музичного училища ім. Січинського в пам’ять Ореста Голоневського.

Довідка: Орест ГОЛОНЕВСЬКИЙ народився 25 вересня 1945 року  селі  Вовчухи Городоцького районуну Львівської області. Художник декоративної кераміки і живописець, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1997). Закінчив Львіський. інститут прикладного та декоративного мистецтва в 1975 році.

З 1976 по 1982 роки працював викладачем Івано-Франківської художньої школи. В 1982– 90 роках  – інженером-конструктором, художником об’єднання «Прикарпатагробуд».

З 1990 по 1994 роки був головним художником кооперативу «Ескіз», викладав у Малій Академії Мистецтв та відродження народних ремесел. Від 1994 року – викладач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецва Інституту мистецтв Прикарпатського університету . Учасник регіональних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставок від 1997. Роботи зберігаються в Івано-Франківському краєзнавчому музеї, Історико-архітектурному заповіднику «Скит Манявський» (Надвірнянський район), Музеї С. Бандери (с. Угринів Калусського району).
Серед виставок, зокрема, міжнародні виставки – в м. Сату-Маре Румунія (2005-2008 рр.); «Мистецька творчість Прикарпаття» роботи викладачів та студентів Інституту мистецтв ПНУ ім. Василя Стефаника, м. Краків, Польща (2010 р.); «Ідентифікація/Інтеграція». Творчі роботи викладачів і студентів кафедри та показ моделей одягу і аксесуарів в етностилі, центр польської культури та європейського діалогу, 26 липня – 20 серпня 2014 та 25 вересня – 4 жовтня 2015 р., м. Івано-Франківськ; Międzynarodowа Wystawa “DESIGN A SZTUKA”, Muzeum Narodowy w Gdańsku (Польша), 16 maja -30 sierpnia 2015 r.

Помер митець 13 березня 2016 року в Івано-Франківську.