Фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» відповіли на найпоширеніші запитання прикарпатців щодо графіків погодинних вимкнень (ГПВ) електроенергії. Зокрема, вони пояснили, чому в Івано-Франківську не завжди вимикають великі торгові центри та як відбуваються відключення на курорті Буковель.
Про це пишуть Версії з посиланням на “Прикарпаттяобленерго”.
Після запровадження графіків погодинних вимкнень (ГПВ) електроенергії, у мешканців Прикарпаття виникло чимало запитань стосовно знеструмлень. Фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» зібрали найпопулярніші з них та надали відповіді.
Один із найчастіших запитів стосується того, чому в Івано-Франківську не завжди вимикають великі торгові центри, такі як Велес, Арсен та Епіцентр. В обленерго пояснюють:
“Якщо, до прикладу, у Велесі є світло, це означає, що ТЦ перейшов на роботу власних генераторів, за рахунок чого продовжує працювати. Вимкнення можливо навіть не помітити, якщо автоматика закладу одразу переключається на резервне живлення”.
Щодо Арсену та Епіцентру ситуація дещо відрізняється. Через реконструкцію підстанції в районі Каскаду та Хоткевича, ці ТЦ тимчасово під’єднані до підстанції, що живить критичну інфраструктуру. Тому з 20 травня вони вимикаються ручною чергою 6.1.
Інше актуальне питання – чи застосовуються ГПВ на курорті Буковель. За словами представників Прикарпаттяобленерго, Буковель є одним із найдисциплінованіших споживачів:
“Це один з найдисциплінованіших споживачів, що чітко виконує розпорядження. Окрім цього, Буковель на 100% забезпечений власними джерелами резервного живлення та має генератори великої потужності, що застосовує у час ГПВ”.
Фахівці також пояснили причини невідповідності черг вимкнень за деякими адресами, повідомивши про початок дії черг 6.1 і 6.2 з 20 травня, та розвінчали міф про зв’язок ГПВ з можливим підвищенням тарифів.
Також в обленерго розповіли, чому графіки погодинних вимкнень діють лише у вечірній час:
“Обмеження для області доводить НЕК «Укренерго» погодинно. І обленерго, як оператор системи розподілу, доводить на кожну годину певну величину потужності. Бувають дні, коли обмеження необхідно застосовувати протягом цілої доби, тоді графіки погодинних вимкнень вводяться як у вечірній, так і в денний час. Іноді за доведеними лімітами вимкнення необхідно провести лише у вечірні години”.
На вихідних не вводилися графіки, тому що обмеження для області доводить НЕК «Укренерго» – оператор системи передачі, що володіє станом енергетичного обладнання та системи в Україні загалом. Знаючи загальну ситуацію в енергосистемі, зовнішні обставини, можна передбачити виникнення форс-мажорних ситуацій. Для їх попередження, тобто на випередження, можуть застосовуватися обмеження у споживанні електроенергії. Якщо таких засторог немає, то і графіки вводити немає потреби.
Запровадження ГПВ має на меті збалансувати енергосистему України в умовах дефіциту генеруючих потужностей. Тривалість дії графіків залежатиме від ситуації в енергетичній галузі країни.