Як повідомлялось раніше, Гончарук виділив чотирьом чиновницям ОДА по 200 тисяч на житло, для сімей загиблих на війні – нуль.

Як відзначила Леся Бурдяк, голова ОДА своїм розпорядженням затвердив колегіальне рішення комісії, до якої входять громадські активісти, фахівці, посадові особи місцевого самоврядування, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Обласна програма соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2012-2016 роки, у свою чергу, чітко обумовлює порядок і різновиди надання соціальної допомоги мешканцям області, на покращення житлових умов в тому числі. Оприлюднена ж у мас-медіа інформація не до кінця відображає ситуацію, яка склалася.

“З передбачених на початку року 6,5 млн грн станом на сьогодні на реалізацію заходів програми соціального захисту населення області профінансовано 4,1 млн грн, які було виділено на надання мешканцям області матеріальної допомоги на лікування, оздоровлення, вже згадане покращення житлових умов. Зокрема, з метою покращення умов проживання було надано матеріальну допомогу сім’ї, яка складається з десяти неповнолітніх дітей, сім’ї інваліда ІІ групи війни в Афганістані, сім’ї учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії тощо”, – зауважила управлінець.

За словами Лесі Бурдяк, вся інформація відповідного характеру є відкритою, а порядок та процедура – абсолютно прозорою й погоджена Головним територіальним управлінням юстиції в області. Більше того, рішення приймаються спеціально створеною комісією, до якої входять громадські активісти, фахівці, посадові особи місцевого самоврядування, і є колегіальними за своїм характером.

Щодо коштів, виділених працівникам обласної ради та обласної державної адміністрації, то відповідне рішення приймалося комісією на підставі листів-клопотань профспілкових комітетів. Згадані особи, як зауважує директор департаменту соціальної політики, перебували на обліку для одержання житлової площі вже більше п’ятнадцяти років.

Одночасно, як повідомила Леся Бурдяк, за рахунок бюджетних коштів у 2015 році було також придбано житло 25 дітям-сиротам.

В рамках обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час Революції Гідності, учасників АТО у 2015 році з передбачених 6,2 млн грн вже профінансовано 3,3 млн грн.

Водночас, якщо у 2014 році за рахунок бюджетних коштів було придбано 12 квартир сім’ям загиблих учасників АТО, то цього року обласною владою проведено розподіл додаткових 9,4 млн грн, які передано місцевим бюджетам на будівництво і придбання житла для 15 сімей загиблих військовослужбовців, а також 5 сімей інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО.

На цей час дооформляються необхідні документи щодо покращення житлових умов ще двох сімей учасників АТО, а саме питання соціального супроводу учасників АТО та їх сімей перебуває на постійному контролі особисто голови ОДА.

Зауважимо також, що на 2016 рік для підтримки сімей загиблих і постраждалих під час Революції Гідності, а також учасників АТО в обласному бюджеті передбачено 7 млн грн.