У парку Міцкевича відбувся брифінг ініціаторів проведення масштабного заходу, який не залишить байдужим гостей обласного центру. Та презентація скульптур, створених для Івано-Франківська.

«Ці прекрасні роботи створені з місцевого каменю. Це чудовий вапняк. Такий, яким ми його ніколи не бачили», – розповіла Наталія Сухоліт, головний редактор Operetta News Київського національного академічного театру оперети.

В Івано-Франківську вперше відбувається такий скульптурний форум. В ньому взяли участь митці з Харкова, Києва, Житомира та з Івано-Франківська. Організатори відзначають, що карпатські міфи дуже захопили учасників. Скульптури «Селен», «Карпатський тотем», «Адам і Єва», «Говерла», «Говерла і Прут», «Та, що в скалі сидить», а також витвір, назву для якого можуть запропонувати відвідувачі парку, радуватимуть гостей фестивалю три дні. А по закінченню заходів їх подарують громаді Івано-Франківська.

«Це не просто скульптури – це скульптури з величезним змістом. Вони з певною філософією. Кожна скульптура має свій міф», – повідомив ініціатор фестивалю Карпатський простір, народний артист України Богдан Струтинський.

Заходи триватимуть з 5 по 7 травня.

«Ми маємо головну сцену на Вічевому майдані. Маємо надзвичайно цікаву програму в театральному просторі, – додає Богдан Струтинський. – У нас буде 6 числа дитяча акція для дітей-сиріт, які виховуються в дитячих будинках, ми граємо для них казку, після казки робимо великий флеш моб. Але з 5-го числа ці дітки розмальовують дерев’яні фігурки і ми проведемо аукціон».

Крім того, фестиваль передбачає 13 локацій в місті.

«Будь-яка така подія змушує задуматися, що нашому місту не вистачає сучасного планування скверів, площ. І цей рівень робіт, який задає таку культурну планку дозволить нам все таки звернути увагу в місті на сучасний ландшафтний дизайн. Буде цікава програма Jazzspace 6 травня. Приходьте, на вас чекають виступи талановитих артистів», – анонсував куратор локації Jazzspace Віктор Вінтоняк.