Пляж. (Украина, Урзуф) - автор фото Ирина Луганск

“Ми провели певні консультації з інститутом епідеміології та інфекційних хвороб НАМН (Національна академія медичних наук – ред.), і спеціалісти підтвердили, що морська сіль спільно з сонячним ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавірусної хвороби, тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні, напевно, як і в інших країнах світу”, – сказав він під час брифінгу 18 травня, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

“Навіть не зважаючи на те, що у прісній воді збудник має можливість виживати, за наявними даними у науковців, у річках з проточною водою інфікуватися досить складно. Це тільки може бути при близькому контакті. Тому МОЗ буде надавати дозвіл і стосовно річкового пляжного сезону”, – додав він.

За його словами, будуть діяти рекомендації відвідування пляжів.

Зокрема, не можна буде відвідувати пляжі людям із груп ризику (люди, старше 60 років та ті, хто має хронічні захворювання), також треба буде дотримуватися безпечної дистанції щодо інших людей (не менше 2 метрів), а також дотримуватися правил особистої гігієни (кашляти і чхати тільки в одноразову серветку).

Ляшко наголосив, що люди, які будуть працювати у зонах відпочинку, повинні мати маску на обличчі.

Коли саме у МОЗ планують відкрити пляжний сезон, він не уточнив.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!