Користь у помірності. Про здоров'я у 21 сторіччі | Українська ...

ВООЗ зазначає, що громадське здоров’я – це наука та практика попередження захворювань, збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я шляхом організованих зусиль суспільства. Сьогодні люди бережуть своє здоров’я, менше хворіють, живуть довше, але при цьому пізніше потребують суттєвої медичної допомоги , пишуть Версії з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Завідувачка кафедри соціальної медицини громадського здоров’я ІФНМУ Орина Децик наголошує, усі мають розуміти, що запобігати хворобам – це не лише функція медицини. Адже серед усіх чинників, які впливають на здоров’я населення на медичну допомогу припадає 10%, решту це соціально-економічні чинники, добробут, освіта і спосіб життя.

«Основними чинниками все ж таки називають добробут і освіту. Проте, люди повинні розуміти, що і від них залежить стан здоров’я. На сьогодні ми всі маємо доступ до інформації. Як дбати про своє здоров’я людина може дізнатися з мережі інтернет та від свого сімейного лікаря», – каже Орина Децик.
За її словами, ООН проводить рейтинг країн за індексом людського розвитку. Там беруть до уваги три складові: тривалість життя, економічний розвиток та рівень освіти. Згідно цих показників Україна знаходиться всередині рейтингу. Тож вся країна повинна працювати, щоб ситуація змінювалася на краще

«ООН ще в 2000-му році розробила програму боротьби з бідністю, так звані цілі сталого розвитку. Сьогодні ця програма продовжується. Всі країни мусять працювати і розуміти, що здоров’я і благополуччя це головне. Третя ціль програми так і звучить: «Покращення здоров’я і благополуччя». ООН навіть не розділяє ці поняття, адже це найважливіший індикатор розвитку держави», – наголошує фахівець.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!