В Україні ціна на електроенергію складає 1,06 грн для населення і для промисловості, а у Європі населення платить за вдвічі більшими тарифами, ніж підприємці. Про це заявив міністр енергетики Ігор Насалик, виступаючи перед народними депутатами ВРУ 18 січня, трансляцію вів телеканал “112 Україна.

“На графіку ви бачите, як змінилася вартість електроенергії для населення нашої держави. З 2017 по 2019 рік ріст склав 5%, тобто практично по 1,5% кожен рік. Ціна змінилася з 1 грн до 1,06 грн. і ці всі теорії про те, що енергетики залізли до кишені споживача, населення, не мають жодного підґрунтя”, – сказав Насалик.

Він порівняв ціни із аналогічними за кордоном.

“Цікавим є , як ціни для населення співставні з цінами колишніх країн Радянського Союзу і взагалі європейських цін. На графіку ви бачите, що перше місце по найменшій ціні займає саме Україна. Ми перевели усі ціни в гривні, і ця ціна складає 1,06 грн. Для Білорусі ця ціна складає вже у 2,5 рази більше для споживача, для Росії – у 2,6 рази більше. Якщо захочете уявити себе німцем, то вам доведеться суму платіжки ще помножити на 10”, – додав міністр.

 “Щодо споживання промислового, тобто економічного сектору нашої держави. Не дивлячись на всі проблеми, які є, цінова політика стала найменшою ціновою політикою у розрізі пострадянських країн. Ціна склала 1,06 грн. Однак ця картина абсолютно протилежна до споживання населенням. Якщо ви подивитесь, промисловість у європейських країнах платить удвічі менше, ніж платить населення. Зокрема, німецька промисловість платить 5 грн, а населення платить 10 гривень”, – заявив Ігор Насалик.

Він підкреслив, що в Україні і населення, і промисловість платить у рази менше, ніж у європейських і пострадянських країнах.

“І це чудові умови, щоб створити інвестиційні умови для надходження капіталу до нашої країни. Оскільки ціна електроенергії у різних виробництвах складає від 20 до 60%”, – резюмував очільник Міненерговугілля.