8 листопада 2013 року за участю заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Олександра Криницького, голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василя Костицького відбулося засідання громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Івано-Франківській області.

Під час засідання розглянуто стан дотримання у січні-жовтні 2013 року вимог Закону України «Про захист суспільної моралі» суб’єктами господарювання, що розповсюджують продукцію або проводять видовищні заходи різного характеру; висвітлення в 2013 році проблематики суспільної моралі в засобах масової інформації області; роботу громадських організацій щодо реалізації на практиці законодавства з питань захисту суспільної моралі, пропаганди здорового способу життя.

В. о. начальника відділу боротьби із злочинами пов’язаними з торгівлею людьми та злочинами проти моральності УМВС України в області, підполковник міліції Володимир Ткачик повідомив, що за період січня-жовтня 2013 року виявлено та задокументовано 55 фактів стосовно злочинів у сфері суспільної моралі, а це вдвічі більше, якщо порівнювати з 2011 роком.

За повідомленням В. Ткачика у 2013 проводились відпрацювання нічних клубів, диско-барів та інших розважальних закладів на предмет дотримання Закону України «Про захист суспільної моралі», зокрема – «Сейф», «Ельдорадо», «Лямур» (м. Івано-Франківськ), «Шанхай» (м. Надвірна).

За підсумками відпрацювань виявлено порушення Закону України «Про захист суспільної моралі» адміністрацією нічного клубу «Лямур» (м. Івано-Франківськ). Про даний факт поінформовано Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі.

Відповідна робота в цьому напрямку проводитиметься і надалі, зазначив В. Ткачик.

Головним спеціалістом департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації Оленою Черненко зазначено, що утвердження моральності постійно висвітлюється на сторінках друкованих періодичних видань, у теле- та радіопередачах на території області.

Всього за січень-жовтень 2013 року у періодичних друкованих виданнях області оприлюднено понад 500 публікацій щодо захисту суспільної моралі.

За підсумками розгляду зазначених питань прийняті відповідні рішення громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Івано-Франківській області, які будуть рекомендовані для виконання.

 

Довідково

Громадська колегія (регіональна комісія) з питань захисту суспільної моралі в Івано-Франківській області утворена у 2009 році. До складу громадської колегії входять керівники окремих структурних підрозділів обласної державної адміністрації, відомі громадські діячі тощо. Очолює громадську колегію (регіональну комісію) з питань захисту суспільної моралі в Івано-Франківській області заступник голови обласної державної адміністрації Роман Іваницький.

Регіональним представником Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі (Івано-Франківська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області) є Адруняк Ігор Миколайович.

З час роботи, починаючи з 2009 року, проведено 9 засідань громадської колегії, під час яких розглянуто ряд актуальних питань. Зокрема:

  • роль мистецтва і видовищних заходів в формуванні культури суспільства; особливості впливу засобів масової інформації області на суспільну мораль населення;
  • дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі щодо зовнішньої реклами на території Івано-Франківської міської ради;
  • забезпечення дотримання законодавства щодо захисту суспільної моралі на території Яремчанської міської ради, Долинського, Снятинського, Надвірнянського, Галицького районів;
  • основні напрями роботи навчальних та освітніх закладів і установ щодо протидії проявам негативної поведінки у дитячому та молодіжному середовищі;
  • про профілактику дорослого та підліткового алкоголізму на Прикарпатті (з цього приводу прийняте відповідне звернення до громадських організацій області) тощо.