Про це стало відомо під час п’ятого звіту міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Цього разу під прицілом – економіка, пишуть Версії.

Громада Івано-Франківська стала власником Локомотиворемонтного заводу 4 травня 2018 року. За словами очільника обласного центру, за цей короткий час вже вдалося вивести підприємство з кризи і поступово його розвивати.

«Наш завод історичний, адже, мало хто знає, що на цьому заводі робили бронепоїзди, які потім виїжджали на війну з московськими окупантами. Є фотографія, де Симон Петлюра і Юзеф Пілсудський освячують локомотиворемонтну техніку. У нас є класна ідея зробити наступного року зі старого бронепоїзду пам’ятник. Для того, щоб увіковічнити, тому, що мало хто знає, що у нас таке історичне підприємство», – відзначив міський голова.

Мер відзначив, що за цей час в ЛРЗ у 3,5 раза зросли обсяги виробництва. Підприємство має контрактів на більше, ніж 100 мільйонів гривень.

«Я вважаю, це серйозним позитивом, – підмітив Руслан Марцінків. –  Інше питання – нам бракує працівників. Серед найбільших партнерів – Донецька, Львівська, Одеська залізниці, є також багато замовлень з Білорусі. Зараз працюємо над вагонними колесами, щоб нам дали ліцензію, яка дозволить в рази збільшити обсяги виробництва. Скажу негативну річ – ви знаєте, що ліцензія для того, щоб вагонні колеса треба робити – але «ниточка» йде аж до Москви. Така сьогодні безпека нашої Української держави. Це питання потрібно піднімати».

Крім того, за останній рік зарплата на підприємстві зросла на 40%. На ЛРЗ працює понад 200 робітників, свої потужності готові розширювати до 1000 працівників. За 2018 рік підприємство сплатило понад 10 мільйонів гривень податків до міського бюджету.

«Хочу нагадати, ми його придбали за 32,5 мільйона гривень. Сьогодні за різними оцінками вартість всього активу – 100-120 мільйонів гривень, якби ми виставили його на аукціон. Я вважаю, що такі вкладення дають майбутнє для міста», – переконує очільник Івано-Франківська.

Крім того, мер анонсував приїзд міністра інфраструктури 29 листопада на франківський Локомотиворемонтний завод.

Продовжую звітувати за 4 роки роботи. Цього тижня під прицілом – економіка

Опубліковано Русланом Марцінковим Середа, 20 листопада 2019 р.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!