“Полонинське літо” – свято, присвячене проводам овець на полонину. Але це свято символічне, адже вівці давно уже в горах. Проте фестиваль з року в рік стає дедалі популярнішим, адже презентує гуцульські звичаї і традиції, автентичну кухню і вироби народних майстрів, пишуть Версії з посиланням на Правда.іф.

“Сьогодні відбувається традиційне вже свято “Полонинське літо”, яке було започатковане 30 років тому верховинцями з нагоди відзначення людей, які працюють в дуже непростих умовах на полонині.
Цього року ми маємо можливість побачити представників не тільки Гуцульщини, не тільки гірських районів Івано-Франківської області. На фестиваль прибули учасники із Закарпаття, українці з Румунії, представники половини областей України: Львівської, Київської, Житомирської, Чернівецької, Тернопільської, Рівненської областей.

Мета цього дійства – підтримка давніх народних гуцульських промислів, які мають сотні років. Тут поєднано: дегустація гуцульських страв, представлена гуцульська кухня, фольклорні колективи, які презентують свої давні співанки. І цей український код нації, який ми маємо, потрібно берегти і передавати наступним поколінням”, – наголосив начальник головного управління туризму і культури ІФ ОДА Володимир Федорак.