Вчені перевірили теорію Ейнштейна за допомогою лазерного обстрілу Місяця

Про це пишуть Версії з посиланням на  «Преса України».

Французькі вчені не знайшли похибок у постулатах теорії відносності, а саме у одному з ключових принципів теорії відносності Ейнштейна. У ньому прописано, що усі закони, які описують роботу Всесвіту, працюють однаково в усіх системах відліку, не залежно від кутів їх повороту. Вони повинні працювати навіть тоді, коли час йде не вперед, а назад. Частина таких «обертів у часі» не сумісна з квантовою фізикою, Стандартною моделлю мікросвіту та іншими теоріями. Саме такі критерії змушують вчених постійно перевіряти подібні принципи.

Однією з перших таких перевірок стало замірювання відстані від Місяця до Землі за допомогою кутових відображувачів, які залишили на Місяці астронавти «Аполлонів», чи які розташовувались на радянських місяцеходах. Крім того вчені прораховували характер рухів Місяця за допомогою квантових комп’ютерів з тією метою, щоб перевірити, чи порушуються постулати теорії відносності, чи ні. Але під час проведення усіх цих дослідів вченим не вдавалось зафіксувати порушення у швидкості світла.

Французи повтори досліди, але використали під час своїх досліджень усі дані за останні 44 роки, тобто вони проаналізували більше 20 тисяч лазерних «обстрілів» Місяця. Отримані дані вони порівняли з розрахунками місячної орбіти, отримані за допомогою «розширеної» Стандартної моделі фізики. Такі розрахунки є більш точними, ніж звичайні методики вирахування орбіти. Порівняння розрахунків та даних, отриманих з «обстрілу» лазерами, не продемонстрували ніяких помітних відхилень. Це свідчить про те, що теорія відносності коректно описує реальність.