Американські вчені вперше виростили химерні зародки, які включають в себе клітини людини і вівці, пишуть Версії з посиланням на dt.

Це наближає дослідників до вирощування людських органів всередині тварин. Про свою роботу вчені повідомили на конференції Американського наукового товариства в Остіні.

“Кількість людських клітин в цьому зародку вкрай мала, він ніколи б не перетворився на щось подібне на свиню або вівцю з людським обличчям або мозком. У середньому лише одна з тисячі або десяти тисяч його клітин була “успадкована” від людини”, — заявив один з дослідників Хіро Накауті.

Раніше дослідникам вдалося створити химерні зародки свині і людини, у яких лише одна з 10 тисяч клітин належала Homo sapiens. Тепер вченим вдалося успішно імплантувати клітини людини зародку вівці, а також збільшити їхню частку приблизно в 10 разів. За їхніми словами, химерні зародки успішно розвивалися протягом перших 28 днів свого існування, що говорить про те, що вони цілком могли б стати повноцінними живими істотами, якби експеримент не був припинений з етичних причин.Як відзначають вчені, поки не зрозуміло, які органи будуть формувати людські клітини і чи вплинуть вони на вигляд і роботу нервової системи овець. Для цього необхідно провести більш тривалі експерименти, довжиною близько трьох місяців, організація яких є ще більш проблематичною через морально-етичних міркувань.