Про це пишуть Версії з посиланням на znaj.

Магнітний альфа-спектрометр на Міжнародній космічній станції зафіксував антипротони, виникнення яких, на думку двох незалежних груп вчених, найкраще пояснюється участю темної матерії.

Одним з головних способів виявлення темної матерії є “надлишкові” космічні промені, які, імовірно, утворюються при анігіляції частинок, що стикаються у темній матерії.

Обидві групи зробили висновок,що надмірність антипротонів може вказувати на частинки темної матерії з масою порядку десятків ГеВ/с2. Німецькі вчені досліджували два сценарії: один з темною матерією і іншого – без неї.

“Модель за участю темної матерії, частки якої мають масу 80 ГеВ/c2, відповідає спостереженням антипротонних вимірювань краще, ніж модель без неї”, – повідомили вчені.

Китайські дослідники зосередилися на співвідношенні кількостей бору і вуглецю. У цьому випадку також виявилося, що спостережувана картина найкраще досягається за участю частинок темної матерії, що мають масу від 40 до 60 ГеВ/c2.

Спеціалісти вважають, що отримані дані мають спільні ознаки зі спостережуваним надлишком гамма-променів з центру Чумацького Шляху, які пов’язані з темною матерією.